Pátek 8. ledna bude na Trnavě ve znamení zahájení lyžařské sezóny!

Středa, 06 Leden 2016 18:07 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, www.rstrnava.cz | Značky Slušovice, Trnava, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Kýžený začátek lyžování v areálu Rekreačního střediska v Trnavě je konečně tady. Vleky na svahu oblíbeného lyžařského centra se spustí tento pátek v pravé poledne.

„Dlouho se čekalo na mráz, ale díky dobré předsezónní přípravě se mohlo umělé zasněžování spustit prakticky okamžitě. Stačilo, aby příroda alespoň na pár dní zchladla na mínus pět, pak „zmáčknout pár knoflíků“ a sníh padal,“ popsal portálu Horní Podřevnicko Martin Tomšů z lyžařského střediska v Trnavě u Zlína. „Ze sněžných děl a tyčí, samozřejmě – obloha zatím na ovládání není, i když servisní tým vlekařů a rolbařů by si to jistě přál,“ dodal s úsměvem.

Příznivci zimních radovánek, kteří jezdí do trnavského Luhu pravidelně, si letos určitě všimnou a ocení několik novinek. Plocha hlavní i dětské sjezdovky se na podzim konečně dočkala znatelného vyrovnání a vylepšení terénu, dojezd k vlekům tak bude příjemnější a bezpečnější.

„Také v zázemí SkiBufetu se pracovalo, a krom jiných drobností stojí za zmínku hlavně rozšíření toalet,“ pokračuje Martin Tomšů ve výčtu inovací pro v pátek zahájenou lyžařskou sezonu.

V lyžařském areálu Rekreačního střediska Trnava může vyžití najít každý. Sjezdovka je upravována denně, vhodná je jak pro klasické lyžování, tak i pro snowboardy, na vrcholek vás vyvezou dva vleky, řady na nástupu tu prakticky nebývají. Rodiny s menšími dětmi nebo lyžaři začátečníci mohou trénovat sami nebo za pomoci zkušených instruktorů SkiPingi na malém vleku. „Máme tu také půjčovnu lyžařského vybavení a již zmiňovaný bufet a vyhřívaný stan. Ano, i v Trnavě si užijete ApresSki!

Takže neváhejte - ze Zlína jste na Trnavě za slabou půlhodinku, ze Slušovic či Vizovic za pár minut. A zaparkujete přímo pod sjezdovkou!

Aktuální informace o provozní době a možnostech lyžařské školy získáte na webu rstrnava.cz nebo Facebooku
Foto archiv 2015