Obnovený Ostratský košt slivovice ovládla žena

Úterý, 29 Březen 2016 19:11 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Ostrata Bookmark and Share

Fotoreportáž

Zatímco vládní návrh zákona, který se nedávno projednával v parlamentu, hovoří v „trochu“ jiném duchu, pravdou je, že soutěžní ochutnávky nejen slivovice získávají v regionu stále větší oblibu.

Po letošním koštu v Podkopné Lhotě (více zde), který jsme před měsícem navštívili, zúčastnili jsme se obnovené premiéry v Ostratě! Konala se 26. 3. 2016, přesně na „Bílou sobotu“ v útulném prostředí ostratské dřevostavby. Přitom košt se měl původně konat v nepoměrně větším sálu ostratského Kulturního domu. „Důvodem pro změnu místa konání byl nepříliš vysoký počet přihlášených vzorků, určitě jsme si jich přestavovali více než konečných třináct. Rozhodli jsme se ale, že se i tak košt konat bude. A skutečný průběh potvrdil správnost tohoto rozhodnutí,“ poslal okolnosti portálu Horní Podřevnicko starosta Ostraty Miroslav Gargulák.

Celý košt doprovázela přátelská a uvolněná atmosféra doplněná zábavnými soutěžemi mezi samotnými účastníky soutěžní ochutnávky. Kolem deváté večerní konečně došlo na vyhodnocení finále 5 vzorků, vzešlých z prvního základního kola. Putovní pohár a pohár pro vítěze obdržela Hanka Florová, pohár za druhé místo převzal pan Antonín Šmeidler a pohár za třetí místo si odnesl Miroslav Juřík. „Celkově lze shrnout, že v Ostratě se v minulém roce slivovice vydařila, i ty vzorky, které nedosáhly na pohárové umístění, mají svou nezpochybnitelnou kvalitu,“ dodal další z pořadatelů a iniciátorů obnoveného koštu, místostarosta obce Ostrata Arnošt Horák