Den pro Ondru s sebou přinesl v Ostratě mimořádnou vlnu solidarity

Neděle, 30 Duben 2017 20:44 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Hvozdná, Ostrata Bookmark and Share

Fotoreportáž z vydařené charitativní akce v Ostratě

Den pro Ondru s sebou přinesl v Ostratě mimořádnou vlnu solidarity
S napětím vyhlíželi organizátoři charitativní akce Den pro Ondru dnešní čarodějnické odpoledne. Už půl hodiny před oficiálním začátkem události však bylo na ostratském výletišti takřka jasno. Areál byl z poloviny zaplněný, a to se vlastně ještě ani nezačalo. Lidé z regionu ukázali, že jim osud patnáctiletého Ondry Háněla není lhostejný.

Na akci se prodávala trička a odznaky s logem na podporu léčby Ondry, každý něco koupil, ani kasička s dobrovolným vstupným pro většinu návštěvníků nezůstala bez povšimnutí. Zato patří všem návštěvníkům obrovský dík.

Velké poděkování patří i všem organizátorům akce, všem pracovníkům, pomocníkům, Obci Ostrata i vystupujícím (kapela – Náš Pozdní sběr, Zuzka Němcová a Jáchym Hanák se sportovním aerobikem, dále tanečníci Dance Studia Starlight). Všichni se zúčastnili bez nároku na jakoukoliv odměnu.
Celý výtěžek z této akce bude věnován Ondrovi.

Na podporu Ondry se konají ještě další akce: 20.5.2017 v Lukově na Hřišti se koná Lukovský pivní festiválek. Na tomto festiválku budou v prodeji trička a odznaky, a navíc z každé prodané vstupenky půjde 10,-Kč na Ondru. 2-3.6.2017 v Ostratě se koná Ostratský pivní festival. Na tomto festiválku budou v prodeji trička a odznaky, a navíc z každé prodané vstupenky půjde 10,-Kč na Ondru.
Koncem loňského roku byla Ondrovi Hánělovi /15 let/ z Ostraty diagnostikována rakovina. Situace Ondry a jeho rodiny není příznivá. Ondra dojíždí na chemoterapie do Brna a jeho maminka Jana roz. Červenková musí řešit nelehkou finanční situaci. Vzhledem k tomu, že je samoživitelka a Ondru ošetřuje nepřetržitě, nemůže chodit do zaměstnání. Náklady na Ondrovu léčbu jsou nemalé a je nutné pro něj zajistit speciální potravinové doplňky a kvalitní stravu. Proto jsme se rozhodli rodinu Hánělovou finančně podpořit. Počátkem roku 2017 proběhla jednorázová sbírka na Ondru v prodejně potravin v obci Ostrata a na obecním úřadě. Tato anonymní sbírka byla pro Ondru velkou pomocí. My jako kamarádi a spolužáci Jany chceme nyní sbírku zopakovat, a to formou tří akcí, ze kterých bude Ondrovi věnován výtěžek a část ze vstupného. Na těchto akcích bude možno dát dobrovolný příspěvek a také se budou prodávat odznaky, magnetky, trička s logem na pomoc Ondrovi. Výtěžek z tohoto prodeje bude celý předán Ondrovi.
Přispět můžete i na Ondrův transparentní účet č.: 115-4343860297/0100 na který se můžete podívat na stránkách Komerční banky - www.kb.cz Všechny výše uvedené akce jsou pod záštitou spolužáků a kamarádů Jany Hánělové Milušky Štelcové roz. Kunorové – vedoucí Finančního a poradenského centra ve Hvozdné tel. 602 775 393 Arnošta Horáka – místostarosty Obce Ostrata tel. 604 369 899