Inzerce
DomůNovinkyPopulární hasičský den v Zádveřicích. Špičkové sportovní výkony ve dne i v...

Populární hasičský den v Zádveřicích. Špičkové sportovní výkony ve dne i v noci

Druhá červnová sobota patří v Zádveřicích už tradičně hasičskému dni. Letos tento den připadl na 9.červen. Dopoledne probíhaly přípravy v areálu fotbalového hřiště, aby mohla ve 14 hodin odstartovat pohárová soutěž mladých hasičů, kterých se sjelo celkem 20 družstev.

Jedno družstvo spadalo do kategorie přípravky, 11 bylo družstev mladších žáků a 8 žáků starších. Jak se jednotlivým týmům dařilo nebo nedařilo, se můžete podívat v přiložených výsledcích (závěr fotogalerie). Pauzu do další naplánované soutěže vyplnilo vystoupení sokolek a sokolů ze Sokolské župy Komenského ze Zlína. Pak už se představilo na závodní dráze sedm družstev hasiček a hasičů nad 35 let. Tato soutěž se nesla v přátelském a uvolněném duchu, přes to se každý snažil předvést to nejlepší, co umí. Výsledky opět naleznete níže. Vrcholem celého dne byl 8. ročník noční pohárové soutěže mužů a žen O pohár starosty obce startující ve 22 hodin.

„Letos k nám na noční soutěž zavítalo celkem 38 týmů z blízkého i širšího okolí, z toho 29 v kategorii mužů a 9 v kategorii žen, “ uvedl starosta sboru Vladimír Jurča, který působil také jako rozhodčí na základně. „Díky ukázněnosti a disciplíně závodníků odsýpalo vše bez problémů a bylo vidět, že družstva mají přípravu perfektně zvládnutou,“ dodal ještě. „Myslím, že se nám letos podařilo zorganizovat na naše možnosti poměrně kvalitní soutěž bez nějakých výraznějších problémů. Chtěl bych poděkovat všem týmům za to, že k nám přijely a podpořily nás tím. Přece jenom děláme to pro ně. Doufám, že jim u nás aspoň trochu líbilo. Dále patří velké poděkování všem lidem, kteří se zapojili do příprav a celkově do organizace celého hasičského dne. Jediné, co mě trochu mrzí je, že nepřijelo dost družstev, která byla přihlášená. Naopak nakonec přijely i předem nenahlášené sbory, včetně jednoho týmu ze Slovenska, takže ve výsledku panuje spokojenost,“ okomentoval sobotní dění v Zádveřicích jeden z pořadatelů hasičského dne Tomáš Štefanec.

Všichni závodníci dali do svých pokusů maximum, aby předvedli co nejlepší výkony. Někomu se to podařilo, jiným to tak úplně nevyšlo, ale to je požární sport. A jak tedy noční soutěž dopadla? Kategorii žen ovládly ženy z Popova s časem 18,96s, druhé byly stejně jako loni ženy ze Slušovic, třetí holky z Loukova (okres Kroměříž), čtvrtou příčku obsadily hasičky z Drnovic a páté místo patřilo ženám z Lukova. V mužské kategorii letos zvítězili chlapi z Mladcové s časem 15,50s, na druhém místě skončili po loňském vítězství hasiči z Nevšové „A“, třetí příčku obsadilo možná trochu nečekaně družstvo z Lukova, bramboroví zůstali ostřílení borci z Nedašova a na pátém místě skončili hoši z nedalekého Ubla. Podrobnější výsledky najdete na konci fotogalerie.

Poděkování pořadatelů patří nejen všem zúčastněným závodníkům a divákům, ale především partnerům, kteří akci finančně nebo materiálně podpořili – největší díky obci Zádveřice – Raková, dále firmám DF partner, Nerez Sanita, ALM centrum, Greiner packaging, Lados, Flexoprint, Toba Plus, Plzeňský prazdroj – pobočka v Lípě, Hospodské brambůrky Pavel Ševčík, Gelur a také TJ Zádveřice za propůjčení areálu fotbalového hřiště.V fotoreportáži Horního Podřevnicka jsou fotky z noční soutěže v čase od 22:30 do 23:30, jmenovitě  především útoky regionálních týmů ze Zádveřic, Vizovic a Slušovic a především ochutnávka neopakovatelné atmosféry noční soutěže v Zádveřicích.