Oznámení
  • SlideshowFx Plugin: Error message exists in the article

Někomu život, někomu smrt. Vizovice si připomínají útok na Heydricha

Neděle, 16 Březen 2014 11:23 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, TZ Vizovice, www.nekomuzivot-nekomusmrt.cz | Značky Foto, Vizovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž z Kulturního domu ve Vizovicích

Někomu život, někomu smrt. Vizovice si připomínají útok na Heydricha
V pátek 14. března se v Informačním centru Domu kultury ve Vizovicích uskutečnila vernisáž výstavy Někomu život, někomu smrt. Vernisáž zahájila místostarostka Vizovic Zuzana Štalmachová spolu s Alenou Gajdůškovou, místopředsedkyní senátu a dalšími vzácnými hosty.

V předvečer 75. výročí vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava připomněli útok na zastupujícího říšského protektora a generála policie Reinharda Heydricha a ohlédli se za událostmi a osobnostmi nejvýznamnějšího odbojového činu druhé světové války v Evropě, v němž i město Vizovice sehrálo svou úlohu. Hudbou a zpěvem vernisáž doprovodil soubor valašských písní a tanců Vizovjánek.

Výstava je věnována především českým vlastencům - odbojářům, kteří neváhali obětovat své životy za svobodu své vlasti. Kdyby tak neučinili, mohly by být hranice České republiky vytýčeny naprosto jinak a mnohá území by již nebyla součástí českého a moravského prostoru.

Návštěvníci vizovického Informačního centra se mohou prostřednictvím 24 velkoformátových panelů seznámit se situací Československa v období od Mnichovské dohody přes okupaci českých zemí, s vývojem odboje v protektorátu i s konstituováním zahraničního odboje, s nástupem Reinharda Heydricha na místo zastupujícího říšského protektora a s okamžitými opatřeními proti domácímu odboji, které podnikl.

Záštitu nad výstavou převzali: MVDr. Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu, Ing. Hana Moučková, starostka České obce sokolské a MUDr. Pavel Budínský, PhD., MBA, předseda Československé obce legionářské.

Výstava je volně přístupná v prostorách Informačního centra Domu kultury ve Vizovicích do pátku 11. dubna 2014 v pracovních dnech vždy od 8:00–12:00 a od 12:30–16:30 hodin.

SlideshowFx: Album not found
Message: <!DOCTYPE html> <html lang=en> <meta charset=utf-8> <meta name=viewport content="initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width"> <title>Error 404 (Not Found)!!1</title> <style> *{margin:0;padding:0}html,code{font:15px/22px arial,sans-serif}html{background:#fff;color:#222;padding:15px}body{margin:7% auto 0;max-width:390px;min-height:180px;padding:30px 0 15px}* > body{background:url(//www.google.com/images/errors/robot.png) 100% 5px no-repeat;padding-right:205px}p{margin:11px 0 22px;overflow:hidden}ins{color:#777;text-decoration:none}a img{border:0}@media screen and (max-width:772px){body{background:none;margin-top:0;max-width:none;padding-right:0}}#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/1x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;margin-left:-5px}@media only screen and (min-resolution:192dpi){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat 0% 0%/100% 100%;-moz-border-image:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) 0}}@media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio:2){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;-webkit-background-size:100% 100%}}#logo{display:inline-block;height:54px;width:150px} </style> <a href=//www.google.com/><span id=logo aria-label=Google></span></a> <p><b>404.</b> <ins>That’s an error.</ins> <p>The requested URL <code>/data/feed/api/user/HorniPodrevnicko.cz?thumbsize=200c</code> was not found on this server. <ins>That’s all we know.</ins>

SlideshowFx Copyright © 2010 www.OopsTouch.com