Oznámení
  • SlideshowFx Plugin: Error message exists in the article

Někomu život, někomu smrt. Vizovice si připomínají útok na Heydricha

Neděle, 16 Březen 2014 11:23 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, TZ Vizovice, www.nekomuzivot-nekomusmrt.cz | Značky Foto, Vizovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž z Kulturního domu ve Vizovicích

Někomu život, někomu smrt. Vizovice si připomínají útok na Heydricha
V pátek 14. března se v Informačním centru Domu kultury ve Vizovicích uskutečnila vernisáž výstavy Někomu život, někomu smrt. Vernisáž zahájila místostarostka Vizovic Zuzana Štalmachová spolu s Alenou Gajdůškovou, místopředsedkyní senátu a dalšími vzácnými hosty.

V předvečer 75. výročí vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava připomněli útok na zastupujícího říšského protektora a generála policie Reinharda Heydricha a ohlédli se za událostmi a osobnostmi nejvýznamnějšího odbojového činu druhé světové války v Evropě, v němž i město Vizovice sehrálo svou úlohu. Hudbou a zpěvem vernisáž doprovodil soubor valašských písní a tanců Vizovjánek.

Výstava je věnována především českým vlastencům - odbojářům, kteří neváhali obětovat své životy za svobodu své vlasti. Kdyby tak neučinili, mohly by být hranice České republiky vytýčeny naprosto jinak a mnohá území by již nebyla součástí českého a moravského prostoru.

Návštěvníci vizovického Informačního centra se mohou prostřednictvím 24 velkoformátových panelů seznámit se situací Československa v období od Mnichovské dohody přes okupaci českých zemí, s vývojem odboje v protektorátu i s konstituováním zahraničního odboje, s nástupem Reinharda Heydricha na místo zastupujícího říšského protektora a s okamžitými opatřeními proti domácímu odboji, které podnikl.

Záštitu nad výstavou převzali: MVDr. Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu, Ing. Hana Moučková, starostka České obce sokolské a MUDr. Pavel Budínský, PhD., MBA, předseda Československé obce legionářské.

Výstava je volně přístupná v prostorách Informačního centra Domu kultury ve Vizovicích do pátku 11. dubna 2014 v pracovních dnech vždy od 8:00–12:00 a od 12:30–16:30 hodin.

SlideshowFx: Album not found
Message: The Picasa API is deprecated. See https://developers.google.com/picasa-web/ for more details and the migration guide.

SlideshowFx Copyright © 2010 www.OopsTouch.com