Neděle patřila v Ostratě pouti Svaté Anny

Úterý, 28 Červenec 2015 11:30 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hvozdná, Ostrata Bookmark and Share

Fotoreportáž

Neděle patřila v Ostratě pouti Svaté Anny
Tradiční mší u Ostratské kapličky začaly oslavy Svaté Anny na poslední červencovou neděli. Neméně obvyklé a oblíbené je následné odpoledně-večerní pokračování oslav na ostratském „výletišti.“

Místní Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Obecním úřadem v Ostratě si dali záležet a ve vzorně upraveném areálu u dřevostavby připravili program plný hudby, dobré zábavy a pití i jídla. Děti si mohly bez přestání a zdarma užívat řetízkového kolotoče či projížděk na koních, které sem i s majitelkou dorazily z nedalekého ranče Stable Willow v Březové. Zájem byl také o skákací hrad nebo malování na obličej. Zajímavostí je, že jej neprováděl žádný objednaný umělec, nýbrž samotné zručné ostratské hasičky. Šikovnost Ostratských se ovšem neprojevila jen při malování na obličej.  Například v občerstvení „Na zastávce“ pro změnu připravují místní grilované speciality dle vlastních a originálních receptů, a tak si na pouti dáte grilované kuře, hermelín či klobásy, jaké široko daleko neochutnáte.

O hudební část dobré svatoannenské zábavy se postarala skupina Vivian band. Kapela, kterou po odchodu ze skupiny Argema založil před více než dvěma desetiletími Mirek Březina, zahrála v Ostratě dobře a hlavně pro všechny. Ze širokého repertoáru, zahrnujícího skladby české i zahraniční, evergreeny i současnou populární hudbu ale i instrumentální a skladby či lidovky, si ve sváteční Ostratě musel vybrat každý.

Pouť Svaté Anny v Ostratě byla podpořena z Evropské unie z fondu ERDF v rámci projektu „Přibližme si tradice našich předků“.