Nádrž Ostrata hostila o víkendu rybářské závody

Středa, 23 Září 2015 10:17 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hvozdná, Ostrata Bookmark and Share

Fotoreportáž

Nádrž Ostrata hostila o víkendu rybářské závody
Více než padesát závodníků se o víkendu zúčastnilo III. Podzimních kaprářských závodů. Zvelebený přírodní areál, nacházející se na půl cesty mezi Slušovicemi a Hvozdnou, tak v závěru týdne ovládlo nejen babí léto, ale i pravá rybářská atmosféra.

„Atmosféra byla výborná a počasí ještě o něco lepší, než jsme si mohli přát,“ vyhodnotil stručně Marek Žákovský, za jehož působení (několik posledních let) doznala Vodní nádrž Ostrata velkých změn. Jak portálu Horní Podřevnicko potvrdili závodící rybáři - vesměs k radikálně lepšímu.  Nejen zarybnění, ale i okolní úpravou nádrže i skvělým zázemím pro rybáře.

106 kilogramů ulovených ryb pro tentokrát svědčilo o tom, že si ryby dokázaly od rybářů udržet „bezpečnou vzdálenost“. Michalovi Ptáčkovi z Valaši Fish Teamu Vsetín to však loveckou náladu neubralo. „Ryb je tu dost, víme o nich,“ usmívá se statný příslušník Petrova cechu. Majklovi, jak mu tady všichni říkají, je nutno věřit. Vždyť je to rybář z jakési nepsané rybářské extraligy, a jak prohlásili jeho kolegové, u vody boduje i na těch nejprestižnějších závodech v republice, mimo jiné i na soutěžích věhlasného Jakuba Vágnera.

Cenu pro celkového vítěze nakonec bral Vlastimil Struhař, který dokázal 24 hodin ulovit téměř 22 kg ryb. Nejtěžší rybu ulovil Lumír Jilík  a nejdelší Jan Chovanec. Odměn však bylo přepraveno tolik, že nakonec si památku na vydařené závody odnesl každý, kdo se rybářského klání na Vodní nádrži Ostrata zúčastnil. 

Výsledky III. podzimních kaprařských závodů

Zúčastnilo se: 53 závodníků  Ulovilo se: 106 kg kapra (38 ks)

Pořadí:
1. Vlastimil Struhař   -  21,85 kg; 2. Zdeněk Sochanič  - 18,20 kg; 3. Petra Struhařová  -  13,00 kg

Nejtěžší ryba: Lumír Jilík  - 4,40kg; Nejdelší ryba: Jan Chovanec - 62 cm