Na dostihy ve Slušovicích přijel i prezident Zeman

Neděle, 05 Říjen 2014 10:45 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, GASTAN, M. Pokorný | Značky Březová, Foto, Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Na dostihy ve Slušovicích přijel i prezident Zeman
Velkou společenskou událostí se v sobotu staly dostihy ve Slušovicích. Bohatý doprovodný program, který se v duchu starých dobrých slušovických dostihů konal již od 11 hodin, ověnčila avizovaná neformální a soukromá návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana.

Do Slušovic jej na společensko-sportovní program pozval legendární slušovický šéf, tvůrce slušovického agrokombinátu a také hlavní organizátor výjimečného dostihového dne, pan František Čuba.

Od ranních hodin se do areálu kolem slušovického závodiště sjížděly desítky prodejců různého zboží. Přijeli především drobní regionální potravináři, ale i lidoví tvůrci řemeslných výrobků. V sezoně burčáku nebyla nouze ani o tento lahodný nápoj.

Oficiální program odstartovala na velkém pódiu vybudovaném kousek za „Sudem“ zpěvačka Heidi Janků. Nepřijela náhodou, za slavné éry slušovického družstva bývala častým hostem zdejších kulturních akcí. „K tomuto kraji mám vřelý vztah, vždyť na Všemině jsem dokonce měla chatu, “ svěřila se početnému publiku ve svých letech stále půvabná a energická Heidi.

Přesně v 11:50 „přistála“ před Sudem prezidentská limuzína. Nádherný Superb Laurin & Klement, největší, neluxusnější a nejrychlejší škodovka, se v hradní garáži objevil za Zemanova prezidentování. Následovala prezidentova krátká zastávka v restauraci Sudu. Poté hlava státu prošla areálem mezi občany a i s početným doprovodem si to namířila až k pódiu, kde Heidi Janků právě koncertovala. Ne náhodou při příchodu prezidenta zněla skladba jeho oblíbené  ABBY. Z pódia Miloš Zeman občany pozdravil a s Heidi Janků zavzpomínal, jak jí před lety při společném tanci pošlapal nohy. Heidi mu také dodatečně, společně s publikem pogratulovala oslavnou písní „Hodně štěstí zdraví“ k jeho nedávným sedmdesátinám.

Dostihový den to však pochopitelně nebyl jen prezident, ale samozřejmě samotné dostihové závodění za účasti žokeje Váni a bohatý doprovodný program.  Patřil do něj komentovaný seskok parašutistů včetně adrenalinového přistání, přelet letadel ze slušovického letiště ,  výstava sportovních vozů, veteránů a rally automobilů. K tomu všemu hrála dechovka, na pódiu se kromě Heidi Janků vystřídaly rockové kapely, Katapult revival  Kabát Revival a zlínští Jackye.

Celý program, naštěstí až v jeho závěrečné fázi, tak trochu uťal silný liják. Po celý den jej skvěle komentovala populární zpěvačka a moderátorka Gábina Partyšová.