Na doprovodném programu při Trnkobraní bavili Děda Mládek Illegal Band i Beatles revival

Pondělí, 19 Srpen 2019 15:13 | Zdroj: TZ Město Vizovice, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Hudební i folklorní vystoupení, historická zbrojnice, katovská dílna i interaktivní zábava pro malé i velké. Dům kultury připravil na neděli 18. srpna tradiční doprovodný program k Vizovickému Trnkobraní a nejen Vizovjané pozvání na akci přijali. Návštěvníků se v průběhu dne vystřídaly na prostranství za sokolovnou houfy.

„Po zahajovací ceremonii s bubeníky a vlajkonoši vystoupil jako již každý rok, Vizovjánek se svým hostem. Následovala dechová hudba Trnovjanka, hudební skupiny The Beatles Revival - Brouci Band, Děda Mládek Illegal Band a Kabát revival. V mezičase vystoupila formace  Aerobic team Zlín,“  popsala program vedoucí DK Vizovice Jiřina Trlicová.

Celý program doplnil Spolek pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky z Ostravy, který do Vizovic přivezl například dva žoldnéřské stany, které návštěvníky seznámily s tím, jak si takový zeman bydlel na cestách. Historické zbraně a zbroje si lidé mohli nejen osahat, ale i vyzkoušet. K vidění byli i draví ptáci a přijel i mistr kat, který odvážné dobrovolníky natáhl na skřipec, vyzkoušel na nich španělskou botu či palečnici.

„U královského lovčí děti mohly podle kožichů a stop poznávat zvířata našich stájí, polí a lesů. V historickém stanu si návštěvníci zase mohli vyzkoušet své znalosti erbů tuzemských velkých měst, zemí Koruny české a ostatních království,“ doplnila Jiřina Trlicová.

To vše ozdobil tradiční jarmark s rukodělnými výrobky. A aby nebyl celý program jen historický, nechyběly ani stanoviště s virtuální realitou. Díky ní se lidé mohli moci potápět, skákat z mrakodrapu, svézt se na horské dráze.