Slušovická firma oživila legendární značku ČZ

Neděle, 22 Únor 2015 08:27 | Zdroj: PR - Petr Vaněk - M.C.F.cz, s.r.o., foto PJ HORNÍ PODŘEVNICKO | Značky Slušovice

Bookmark and Share

V minulosti byly soutěžáky ČZ známé po celém světě. V šedesátých letech, v době své největší slávy, sbíraly Čezety jeden vavřín za druhým a měly slušně našlápnuto k tomu, aby se strakonická ČZ stala prestižní a konkurenceschopnou značkou také v budoucnu. Bohužel se do vývoje přestalo investovat a stárnoucí modely přestaly stíhat zahraniční konkurenci. Díky slušovické firmě M.C.F. je však šance, že se zašlá sláva ČZ objeví znovu na některém z podniků MX nebo EN.

Koncem roku 2014 došlo ke kooperaci mezi ČZ a.s. a M.C.F. cz, jejímž výsledkem je znovuzrození motocyklů ČZ v podobě moderních sportovních motokrosů a endur, které jsou osazeny špičkovými komponenty a ostrými dvoutaktními motory.

Srdce všech patriotů a milovníků značky se po prvním uveřejnění této zprávy jistě rozbušila, v očekávání, že i v nové ČZ tluče nový český motor. Vývoj nového motoru je vždy běh na dlouhou trať, s vysokými náklady a nejistým výsledkem, jelikož po letech vývoje může být již celá koncepce, ve srovnání se zaběhnutou konkurencí, zastaralá.

ČZ v tomto prvním kroku schválila postup, kdy se pro motorku vybere vhodný „dárce“, ideálně se srdcem z Evropy, bijícím ve dvoutaktním rytmu. Kvalita a dostupnost dílů byla na prvním místě, takže hlavně žádný výrobce z Asie. Volba padla nakonec na koncepci motoru italské TM, kde jsou také motocykly individuálně sestavovány. Kvalita použitého dvoutaktního motoru byla prověřena na ME MX 2T, kde TM s tímto motorem celkově vyhrála a MS EN 2T se několikrát umístila na bedně. Konstrukce motoru je dostatečně vyzkoušená a prověřená v nejtvrdších podmínkách.

Každému kusu je věnována patřičná péče, nejde o masovou produkci, takže kvalita zpracování je prvotřídní.

Díky tomu lze motocykly částečně upravit na přání jednotlivých zákazníků. Lze libovolně měnit například velikosti a barvy kol, volit podvozkové komponenty, barevné provedení některých plastů a polepů… Ostatně už základní použité komponenty jsou špičkové: vidlice Marzocchi, ráfky Excel, výfuk HGS, brzdy Nissin, větší kotouče Braking, hydraulická spojka, pancéřové hadice, zlatý X-ring řetěz ČZ, rozety Grosskopf, pneu Mitas, frézované nosníky a oversize řídítka…

Více informací o nových motocyklech ČZ naleznete zde

Tyto motocykly jsou vystaveny přímo v sídle obří prodejny M.C.F ve Slušovicích.

Aby byla nabídka kompletní, připravuje slušovická M.C.F. cz také kolekci vybavení pro jezdce a oděvy pro volný čas v barvách nových motocyklů ČZ.

PR - PETR VANĚK - M.C.F.CZ, S.R.O