Prezident Zeman navštívil Slušovice. V Greineru pro něj vyrobili kelímek

Středa, 04 Září 2013 19:10 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Foto, Neubuz, Slušovice Bookmark and Share

Prezident Zeman navštívil Slušovice. V Greineru pro něj vyrobili kelímek
Hned první den třídenní oficiální návštěvy ve Zlínském kraji zamířil prezident republiky Miloš Zeman do Slušovic. Přesněji do Neubuzi, do firmy nejznámějšího výrobce plastových obalů v české republice Greiner Packaging.

V Greineru se prezident neobjevil náhodou. Tato firma nejen že patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu Slušovicka i Zlínska, ale zároveň ji na tomto místě jako původní vystavil v dobách Agrokombinátu Slušovice prezidentův dlouholetý přítel František Čuba. Pana Čubu také Miloš Zeman přivítal na pódiu jako svého hosta. Za kraj se setkání zúčastnil i zlínský hejtman Stanislav Mišák jako hostitel celé prezidentské návštěvy.

V rámci krátkého setkání s občany předvedly prezidentovi své vystoupení děti ze základní školy v Neubuzi. Za firmu Greiner pak jednatel Ivo Benda předal hlavě státu několik darů. Miloš Zeman dostal mimo jiné i kelímek s oficiální prezidentskou podobiznou vyrobený v Greineru speciálně pro tuto příležitost. Jako šachistu jej také potěšily originální šachy z lipového dřeva.  Na závěr půlhodinového zastavení popřál prezident občanům krásné dny a v koloně pokračoval směrem do Zlína, kde jej na Náměstí Míru čekal další mítink.