Mikuláš Zaremba Rally se bliží

Středa, 04 Listopad 2015 19:06 | Zdroj: Roman ORDELT tiskový mluvčí Mikuláš Zaremba Rally Slušovice | Značky Hvozdná, Mikuláš Rally, Neubuz, Slušovice, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Foto: Jakub Marcoň
Sezonu rallysportu na území České republiky uzavře podobně jako v předchozích letech Mikuláš Zaremba Rally 2015 ve Slušovicích. Tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky se pojede v sobotu 5. prosince již pošesté s tradičním centrem ve Slušovicích. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili celkem pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v délce 30 kilometrů. V itineráři soutěže nechybí divácky oblíbená okruhová erzeta kolem dostihové dráhy ve Slušovicích, která se pojede hned třikrát.

Zatímco Rallysprint Kopná se nekonal v letošním roce poprvé po dvaadvaceti letech, Mikulášská rally se pojede. Taktovku nad organizací si vzali na starost opět osvědčení pořadatelé kolem rodiny Minaříků. Ředitelem exhibiční rally je Lubomír Minařík, tajemníkem Antonín Tlusťák st. a bezpečnost má na starosti Radek Minařík. „Rozhodnutí uspořádat Mikulášskou rally si přála většina členů našeho autoklubu. Stále si stojím za svým prohlášením, že úbytek startujících na rallysprintech je zřetelný. Potvrdil to počet aut při Rally Vyškov a Rally Jeseníky, kdy úbytek startujících byl opravdu markantní. Kopná byla vždy postavená na počtu startujících, v minulosti jsme neměli žádného velkého sponzora. Pokud by se podílely vrcholné orgány na spolufinancování i těchto malých soutěží a byl by zájem navrácení Kopné do kalendáře, mohla by se Kopná snad v budoucnu jet, ale je to čistě pouze teorie,“ pověděl Josef Minařík, předseda Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota.

I při šestém ročníku exhibiční rally ve Slušovicích se pojede divácky atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. V rámci jedné rychlostní zkoušky se pojedou dva okruhy a tuto erzetu najdeme v itineráři hned třikrát. Novinkou pro diváky bude vybudování nadchodu z bezpečnostních důvodů u firmy Fagus. Na okruhu se bude podobně jako v předchozích letech vybírat vstupné 40 korun, divák zároveň obdrží prodejní program se startovní listinou, časovým harmonogramem a mapou rally. Pořadatelům se nepodařilo získat všechna potřebná povolení na loňský úsek erzety s názvem Bernardýnská, proto se pojede jiný úsek pod názvem Fagus Lípa se zcela novou úvodní částí rychlostní zkoušky. Erzeta v délce 6,69 km využije osvědčenou klasickou část na Rakové od Zádveřic kolem křížku až k odbočení u lesa. Cíl bude situován nad benzinovou stanicí ve Slušovicích. Novinkou je start erzety v blízkosti vrátnice při vjezdu do výrobního areálu firmy Fagus v Lípě, kde posádky čeká technický průjezd po místních komunikacích uvnitř firmy. Pořadatelé měli tento úsek s prodlouženou variantou do Vizovic připravený pro letošní ročník Kopné. Nyní pojedou zkrácenou verzi v délce sedmi kilometrů.

V těchto dnech se dolaďuje časový harmonogram a budou schválena zvláštní ustanovení. Propustnost tratě činí 50 posádek, přičemž uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na pátek 27. listopadu. Loňské vítězství bude obhajovat Tomáš Kostka, který přiveze opět vůz specifikace WRC. Harmonogram Mikuláš Zaremba Rally Slušovice vychází z osvědčeného schématu z předchozích let. Dopoledne se uskuteční technické přejímky v areálu H&S auto s.r.o. (Billy Latif) v Nových Dvorech a seznamovací jízdy. Výdej itinerářů začne v pátečním večeru v penzionu Kopná v Podkopné Lhotě a bude pokračovat během sobotního rána v administrativní budově firmy Zaremba v Nových Dvorech v blízkosti servisní zóny. Ta bude umístěna v areálu firem Fytos a AOP okna. Ředitelství soutěže nalezne azyl opět v osvědčených prostorech firmy Fagus v blízkosti dostihové dráhy, zázemí pro tiskové středisko bude premiérově umístěno v prostorách hlavního partnera rally, firmy Zaremba. Fanoušci rallysportu se mají první prosincovou sobotu ve Slušovicích při rozloučení s rally sezonou opravdu na co těšit!

Další informace budou postupně zveřejněny na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz a v příštích tiskových informacích.
Ve Slušovicích 3. listopadu 2015 Roman ORDELT tiskový mluvčí Mikuláš Zaremba Rally Slušovice