14. únor. Nejen svatý Valentýn, ale ve Slušovicích i Mezinárodní den darování knih

Čtvrtek, 09 Únor 2017 08:48 | Zdroj: Městská knihovna ve Slušovicích, International Book Giving Day 2017 | Značky Neubuz, Slušovice

Bookmark and Share

14. únor. Nejen svatý Valentýn, ale ve Slušovicích i Mezinárodní den darování knih

14. únor je zasvěcen nejen patronu zamilovaných svatému Valentýnovi, ale je i Mezinárodnímu dni darování knih. I Městská knihovna ve Slušovicích se k němu připojuje dárkem pro své čtenáře. 

„International Book Giving Day probíhá po celém světě, poprvé se uskutečnil v roce 2012,“ vysvětlila portálu Horní Podřevnicko Jana Kapustová, vedoucí slušovické knihovny. „I my v Městské knihovně ve Slušovicích se zapojíme – rodiče, přijďte své děti zaregistrovat 14. února 2017 do knihovny. Děti si poté budou moci rok půjčovat knihy zdarma. Platí pro děti, které ještě svůj průkaz do knihovny nemají, nebo pro ty, které zde již déle než dva roky nebyly,“ dodala.

MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH – Jak se zapojit?

1. Dejte knihu příteli nebo někomu blízkému

Oslavte svátek dávání knih a dejte dítěti ve svém okolí do ruky knihu, ať už novou, použitou nebo půjčenou...

2. Doneste knihu do čekárny

Kupte krásné nové knížky, vytipujte místo, kde musí děti trávit dlouhý čas čekáním – třeba čekárnu u lékaře, a pokud tam zrovna nic pěkného ke čtení nemají, svoje knížky tam zaneste, ať si mají čekající děti s rodiči čím krátit čas. Cílem je pomoci pěstovat vztah dětí ke čtení. Vybírejte knížky zábavné, nic kontroverzního.

3. Věnujte knihy na dobročinné účely

Stále jsou mezi námi děti, které nemají žádnou vlastní knih. Oslavte svátek dávání knih a dejte knihu do ruky i jim. Vyberte pěkné a zajímavé knížky, třeba je krásně zabalte a darujte je do dětských domovů, nemocničních oddělení pro děti, nízkoprahových zařízení nebo do knihovny...