Poslední červnovou sobotu patřilo hřiště v Lužkovicích dětem

Úterý, 14 Červenec 2015 10:16 | Zdroj: FK Lužkovice - Želechovice, Jiří Jurčák | Značky Lužkovice

Bookmark and Share

Poslední červnovou sobotu patřilo hřiště v Lužkovicích dětem
Stalo se už zažitou tradicí, že poslední červnovou sobotu patří hřiště v Lužkovicích dětem. Je to již více než 50 let, kdy nadšenci kolem Standy Březíka začali připravovat pro děti vyhlášené koloběžkové závody na návsi v Lužkovicích. Ty už se sice nyní nekonají a Standa i mnoho jeho spolupracovníků, již není mezi námi, ale i tak připravili pořadatelé z FK Lužkovice - Želechovice pro děti spoustu her, atrakcí a bohatý doprovodný program.

Na hrací ploše byly připraveny mnohé dovednostní soutěže a disciplíny, kde si děti vyzkoušely svou šikovnost a fyzickou zdatnost.

A za to si pak ve stánku vyzvedly sladkou odměnu i s PEXESEM nebo omalovánkami. Také se mohlly sklouznout na megaskluzavce, či zařádit si ve skákacím hradu. K pobavení všech pak vystoupily děti se svými skladbami v aerobiku, úžasné kousky předvedli pejsci na překážkové dráze při minisoutěži v agility a velmi zajímavá byla také ukázka práce městské policie s belgickým ovčákem při zadržení "pachatele". Děti se mohly podívat, jak krásný pohled na svět je ze hřbetu opravdového, jezdeckého koně, nebo obdivovat krásu a technickou dokonalost nablýskaných motocyklových dědečků, nejenom při jejich spanilé jízdě.

Kluci ze žákovského oddílu hasičů ze Želechovic předvedli všem, že už teď ovládají svou techniku téměř jako profíci a mohutnými proudy vody skolili nejen terče, ale občerstvili i některé přihlížející diváky. Ani nestačili sbalit hadice a nad hřištěm už kroužilo letadlo. Standa Ševčík předváděl všem své pilotní mistrovství při abnormálně nízkých přeletech a na hřiště se snesla, k radosti dětí i rodičů, sprška bonbónů. Jenom jim letadýlko zamávalo křídly na pozdrav, už se na pódiu rozcvičovali siláci z Olympie Zlín a svolávali zájemce do soutěže o nejlepší výkon v mrtvém tahu. To obnáší zvednout činku ze země do pasu a udržet ji tam v klidu. Místní borci se nenechali zahambit a soutěž skončila na 170 kg. Ovšem asi největším překvapením a nejhodnotnějším výkonem bylo 130 kg našeho fotbalisty Davida Hejtmánka, který v necelých 16 letech "urval" 130 kg. Také ho hned Standa Krček, šéf Olympie, začal lanařit do svého týmu! Mistr republiky v této disciplíně, Michal Krček, pak předvedl jak se zvedá 200 kg a na závěr patřilo pódium Vladovi Kozorenkovi, absolutnímu mistru republiky v kulturistice. Ten si zde, svým skromným vystupováním, hned získal mnoho příznivců. I když počasí občas zahrozilo kapkami deště, věřím, že každé z dětí si v programu našlo alespoń něco, co se mu líbilo a budou se těšit na příští rok. Přejeme všem dětem krásné léto a těm školákům, dlouhé prázdniny.

A za rok zase, na hřišti v Lužkovicích, na dětském dnu nashledanou!