Tábor "Mladý záchranář" hostila vizovická Revika

Úterý, 16 Srpen 2016 14:17 | Zdroj: Mgr. Adéla Lhotová OS ČČK Zlín | Značky Vizovice Bookmark and Share

I letos pořádal OS ČČK Zlín tábor "Mladý záchranář". Tábor probíhal 7. 8. - 12. 8. 2016 v prostředí rekreačního areálu Revika ve Vizovicích. Tábora se zúčastnilo 20 dětí, z toho 14 dívek a 6 kluků, nejmladšímu bylo 6 let a nejstaršímu 14 let.

Tábor je především zaměřen na výuku předlékařské první pomoci. Děti získaly nejen teoretické znalosti, ale vše si mohly i prakticky vyzkoušet. Největším překvapením pro mladé záchranáře byla modelová situace, kdy při procházce našli zraněnou ženu, kterou museli ošetřit a zavolat záchranku. Díky našim dobrovolníkům dokonce přijela skutečná sanitka a zraněnou ženu profesionálně ošetřila. Celé této situaci přihlížely i děti z jiných táborů a mohly se tak přiučit základům prvním pomoci.

Pro děti byl připraven také jiný program. Například si zahrály volejbal s prostěradly, ukázaly své masky na karnevale, překonaly strach na stezce odvahy, vyzkoušely si maskování zranění a také si zatančily na "diskotéce". Za dětmi také přijely návštěvy. Jako první, jsme přivítali zástupce Besipu, kteří si pro děti i vedoucí připravili překážkovou trať, kterou děti i vedoucí projížděli na kole nebo koloběžce. Také za námi přijeli zástupci obvodního oddělení policie ČR z Vizovic, kdy si děti mohly prohlédnout vybavení vozu nebo vyzkoušet policejní výstroj. Také za námi přijeli hasiči z jednotky dobrovolných hasičů Vizovice. Hasiči dětem ukázali vybavení vozu, vysvětlili jim obsah činnosti hasičů. Také jsme dodrželi tradici a některé hasiče jsme hodili oblečené do bazénu. Na návštěvu za námi také dojeli někteří naši dobrovolníci, kteří pomáhali s přípravou a průběhem programu. Tímto chceme všem, kteří za námi zavítali, poděkovat. 

I přes nepřízeň počasí zvládly děti tábor na výbornou. Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme a těšíme se zase za rok!!!!

  Mgr. Adéla Lhotová OS ČČK Zlín