S prvním vzletem přivála SOVA nabídku kurzů a akce kulturní i relaxační.

Čtvrtek, 17 Říjen 2013 08:27 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Komunitní škola SOVA o.s., Předseda sdružení: Lucie Alexandra Šebestová | Značky Neubuz

Bookmark and Share

Aktuální informace z nově založené Komunitní školy SOVA

S prvním vzletem přivála SOVA nabídku kurzů a akce kulturní i relaxační.
Věem generacím! Počítačový, výtvarný, blíž k přírodě, efektivní rodičovství, dobrovolnictví, e-learning a další tématické kurzy i výlety či akce nabízí nově založená Komunitní škola SOVA.

Základní škola v září tradičně otevřela vrátka svým žáčkům a SOVA poprvé rozepjala svá křídla. S prvním vzletem přivála nabídku kurzů a akce kulturní i relaxační.

Klub dětí a maminek SOVIČKA:

Maminky a děti si přečetly pohádky v knihovně u paní Miladky, ochutnaly, co napekly, namalovaly krásná trička a vyrobily si náušnice. Scházíme se pravidelně v přátelské atmosféře a těšíme se na nové tváře. Program na aktuální měsíc je vystaven na webových stránkách školy a informačních tabulích, kde najdete všechny potřebné informace.

Kurzy:

 • Počítačový – tento již běží, každou středu od 17 hodin v počítačové učebně v budově ZŠ s lektorem Miroslavem Klučkou. Je určen pro začátečníky a mírně pokročilé. Po skončení kurzu, dostane každý absolvent certifikát o jeho absolvování, který může prezentovat ve svém životopisu.
 • Výtvarný – kurz se zaměřením na kresbu začíná 1. listopadu v 17 hodin s lektorkou Petrou Trávníčkovou. Rádi malujete a chcete zdokonalit techniku? Nebo jste začátečníci, kteří chtějí vyzkoušet něco nového? Probuďte svůj talent a přijďte zkusit kresbu. Přihlásit se můžete nejpozději týden před začátkem kurzu.
 • Cvičení pro děti – od 6.listopadu můžou vzít rodiče své děti na cvičení připravené lektorkami dětského centra Beruška Zlín. Pro rodiče s nejmenšími dětmi (4-18 měsíců) je vhodný program rozvíjející psychomotorický vývoj ,který bude každou středu od 9 hodin. Dětem od 18 měsíců do 3 let je připravený program od 10 hodin. Nebojte se otázek, pro více informací piště na náš email.
 • Blíž k přírodě – 16. listopadu v 9:30 se na Vás těší Lenka Smažínková, žena s elánem a láskou k bylinkám a léčitelství. Na relaxačně- vědomostním semináři se seznámíte s muzikoterapií, arteterapií, masážemi, tělovými svícemi a dalším.
 • Kurz efektivního rodičovství – Trápí Vás dětský hněv a vzdor, špatná komunikace v rodině? Nechcete vychovávat pouze pomocí příkazů, zákazů, odměn a trestů? Chcete zvládat sourozenecké šarvátky, problémy s jídlem, dodržování pravidel a řádu? Přejete si, aby z Vašeho dítěte vyrostl samostatný, zodpovědný a zdravě sebevědomý člověk? Kurz bude otevřen při minimálním počtu 9 zájemců. Pro bližší informace volejte, nebo piště na uvedené kontaktní údaje.
 • Dobrovolnictví - dobrovolník věnuje svůj čas a práci bez nároku na odměnu. Dobrovolnictví může být nejenom pomoc druhým, ale i životní styl. Člověk je bohatý především tím – čím přispěl bližním…, dobrovolnictví může naplňovat i toho, kdo pomáhá. Na co všechno se připravit, chcete-li dále růst se dozvíte v našem 10 hodinovém e-learningovém kurzu.
 • Učme se učit – e-learningový kurz.
 • Cvičení pro dospělé - bolí vás záda, cítíte se unavení? To chce pořádně si zacvičit, udělat něco pro své zdraví a lepší kondici! Pravidelný pohyb prospívá v každém věku.
  Můžete si uvolnit ztuhlé tělo, posílit a zpevnit  povolené svaly, zlepšit dýchání i činnost srdce, zbavit se bolesti zad i hlavy, zlepšit si  náladu v přátelském kolektivu.
  Cviky jsou víceméně rehabilitačního typu, také část Pilates i cviky na uvolnění kloubů, na kondiční posilování jednotlivých svalových partií (břicha, zad  i pánevního dna), cviky pro zlepšení dýchání a okysličení organismu, cvičení s gumou na posílení paží a nohou. Nic složitého a extra náročného! Přijďte si to vyzkoušet. Začínáme ve středu 30. října. Za pár lekcí určitě  zjistíte, že: Cvičení je zábava, ne mučení !  a že  Pohyb je radost, ne otrava! Těší se na Vás Irena Sousedíková.

Akce:

 • Sklep Polešovice – 23. listopadu vyrážíme do příjemného prostředí vinného sklípku v Polešovicích. K dobrému jídlu nám zahraje oblíbený harmonikář Janek Grabec, zazpíváme písničku a popijeme vínečko. Je nutné si předem rezervovat místo (za autobusem přece nikdo utíkat nechce)
 • Pečení perníčků – pečení perníčků pro vánoční akci Zpívání u stromečku nebo relaxační masáž? Obojí. Lenka Smažínková Vás zve na odpočinkové dopoledne, kdy Vám uvolní svaly masáží s aromaterapií a společně napečeme voňavé vánoční cukroví. Masáž je třeba si předem rezervovat (omezený počet).
 

Nevíte si s něčím rady? Nevíte kde vzít a odevzdat přihlášku? Potřebujete více informací? Sledujte informační tabule a vývěsky s plakátky, zeptejte se na obecním úřadě, zavolejte nebo napiště na uvedené kontaktní údaje:

Telefon: 731975301

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Níže přihláška ke stažení: