Video: Operní pěvkyně Karolína Žmolíková. Na vizovickém zámku klip natočila i pokřtila

Středa, 01 Červen 2016 14:26 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Vizovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž a Premiéra videoklipu Lascia Ch'io Pianga - Státní zámek Vizovice

Koncert mladé operní pěvkyně Karolíny Žmolíkové uspořádal v neděli 29. května ve svém reprezentačním sále Státní zámek Vizovice. Součástí programu byl také křest klipu, který na vizovickém zámku zpěvačka natočila i beseda s Václavem Žmolíkem o natáčení cyklu Po Česku.

Barokní zámek ve Vizovicích ožil poslední květnovou neděli operní hudbou. V podání sopranistky Karolíny Žmolíkové a za klavírního doprovodu Doc. Šárky Králové z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně zde zazněly skladby A. Vivaldiho, H. Purcella, G. F. Händela, G. Pucciniho, A. Dvořáka, F. Lehára a G. Gershwina.

Zároveň byl pokřtěn klip Karolíny Žmolíkové k jedné z nejslavnějších árií barokního mistra Georga Friedricha Händela „Lascia ch´io pianga mia cruda sorte“ z opery Rinaldo. Výpravný klip se natáčel v exteriérech i interiérech vizovického zámku v režii Dalibora Silného.

„Sledujeme v něm příběh dvou milenců, které se snaží rozdělit femme fatale, osudová žena. Ale stejně jako v Händelově opeře, i v tomto moderním příběhu vítězí láska dvou mladých lidí, když hlavní hrdina odmítne pletky s intrikánkou, která se ho snaží svést, a vrací se ke své lásce,“ přiblížil děj režisér Silný.

Na natáčení hudby ke klipu se podíleli zvukový režisér Zdeněk Zahradník, cembalistka Jitka Navrátilová a violoncellista Jan Rezek. Hereckými partnery Karolíny Žmolíkové v obrazovém příběhu jsou Štěpán Goiš ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti a studentka herectví Lucie Okonová.

Koncert a křest doplnil mluveným slovem televizní a rozhlasový moderátor Václav Žmolík, jinak také otec pěvkyně Karolíny Žmolíkové. Tématem besedy byla zejména práce na divácky oblíbeném cyklu Po Česku, jehož jeden díl se natáčel právě v zámku Vizovice. Pro regionální portál Horní Podřevnicko popsal zajímavé okolnosti natáčení. „Musím vyseknout velikou poklonu celému štábu pod vedením producenta Martina Gazdy a režiséra Dalibora Silného. Všichni ve štábu byli velcí profesionálové stále soustředění na svou práci, navíc neobyčejně milí a vstřícní. Vše šlapalo jak na drátkách. O Karolínu nestále někdo pečoval. Protože byla veliká zima - byť to na záběrech nevypadá, sluníčko svítilo -, kostymérka Veronika ji stále zahalovala do županu, maskér Zdeněk, také velký profík, byl každou minutu po ruce. Kluci měli interiéry nádherně nasvícené, a tak byla hračka udělat krásné fotografie. Zkrátka paráda. Byť se pracovalo opravdu usilovně a nikdo neměl čas odpočívat. Vnímal jsem to všechno o to víc, že jinak mám na natáčení rozporuplné vzpomínky. Měl jsem totiž zrovna nějakou virózu či a co a právě v době natáčení na vizovickém zámku mi bylo opravdu hodně špatně. Ale i ke mně se všichni chovali velmi ohleduplně a chápavě.  Díky, přátelé.“

Karolína Žmolíková (nar. 1990 v Praze) je mladá operní zpěvačka, absolventka Pražské konzervatoře, letos končící studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Pravidelně koncertuje s vlastními programy, vystupuje s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Karlovarským symfonickým orchestrem. Věnuje se staré hudbě, operním áriím i soudobé hudbě.
Fotoreportáž regionálního portálu z koncertu a křtu klipu na vizovickém zámku, v závěru galerie několik fotografií, které pořídil štáb při natáčení