Kanci z Neubuzi na úvod vybojovali tři body v derby s rezervou Veselé!

Úterý, 12 Srpen 2014 06:25 | Zdroj: Jakub Štefek, 1. FC Neubuz | Značky 1 FC Neubuz, Neubuz, Sport Bookmark and Share

Reportáž: 1. FC NEUBUZ vs SK LUKOV "B" 2:1 (2:1)

Autorem hymny je rodák z Neubuzi, Ondra Vičík
Úvodní kolo IV. Třídy skupiny B proti sobě postavilo tradiční rivaly. Veselá přijela posílena o pár hráčů „A“ týmu a první poločas hrozila kombinační hrou a nebezpečnými průniky. Domácí „Kanci“ vsadili na bojovnost a proti fotbalovějšímu soupeři doslova jezdili po zadku, navíc hnáni touhou porazit rivala po sérii porážek v minulých letech.

Hosté se v první půli dostali do několika slibných šancí, když domácí obraně zatápěl hlavně veselský Michal Machalíček, jehož největší šanci hlavou vytlačil konečky prstů brankář Štefek na břevno. Ve 35. minutě ale udeřilo na straně druhé, když domácí Pavel Machalíček vyslal do brejku Zdeňka Zubíčka a ten dostal pod tlak hostujícího Červenku, který ve skluzu poslal míč za záda vlastního brankáře Blažka – 1:0.

            Do druhé půle pak posílil domácí útok mladý Josef Sedláček a hru Kanců výrazně oživil. Hosté zase nasadili svého snajpra a legendu Tomáše Gajdošíka a hra tak dostala ještě větší spád.  Útoky se střídaly na obou stranách. Domácí Sedláček pálil několikrát nebezpečně, Pšenka pak nastřelil břevno, které zvonilo i na straně domácích. Těsně před koncem mohl vyrovnat z přímého kopu na hranici pokutového území Odstrčilík, ale jeho skvělou střelu ještě lépe vyrazil Štefek na roh.

            Domácí Kanci z 1. FC Neubuz tak vybojovali cenné tři body proti silnému soupeři, který opět dokázal, že se bude pohybovat v horních patrech tabulky.

            Trenér domácích Martin Rudl utkání ohodnotil následovně:“Kluci si dnes zaslouží absolutorium za bojovnost a nasazení. Celý tým byl vtažen do utkání, střídačka povzbuzovala, hráči se vydali na maximum. I přes pár chybějících opor jsme utkání odmakali a tři body jsou skvělou odměnou za tvrdou práci. Chci také poděkovat všem fandům, protože se jich opět sešlo mnoho a to je vždy radost pro tým a dobře pro fotbal.“

            Od tohoto týdne také hráči přidávají na plynu, protože jim přibude ještě tréninková jednotka v úterky, aby byli silnější, rychlejší a fotbalovější.

1.FC Neubuz vs Veselá „B“ 1:0 (1:0)

Branky: Červenka (vlastní)

Sestava Kanců: Štefek – Březík, J. Zubíček, Budjač, Červenka – Machalíček, Knápek, Z. Zubíček, Minařík – Šebesta, Pšenka Střídali: Hubler, Mlýnek, Sedláček, Vaculka, Drábek, Chovanec, Kašpárek

Rozhodčí: Popelák

Diváci: 430