Farmářské trhy v regionu odstartovali ve Slušovicích

Neděle, 13 Duben 2014 09:31 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Foto, Slušovice Bookmark and Share

Farmářské trhy v regionu odstartovali ve Slušovicích
Spíše rovnou v májové atmosféře, s rozkvetlými stromy Náměstí svobody, odstartovali včera slušovičtí sezonu farmářských trhů v regionu. V krásné sobotní dopoledne si do centra Slušovic našly cestu stovky domácích, ale i přespolních návštěvníků.

„Dnes nám počasí vyšlo. Nechce se mi věřit, že před rokem jsme tu na Jarním trhu měli pět stupňů pod nulou,“ vzpomíná Michaela Greplová, pořadatelka z Nadačního fondu pro rozvoj a podporu Slušovic, třeskutou zimu loňského ročníku. Nejprodávanějším artiklem tehdy byla horká medovina (více zde).

„ Jsem moc rádi za tak pěknou návštěvu.  Je vidět, že si naši spoluobčané na tuto akci zvykli“ konstatuje spokojeně Antonín Novák, další z pořadatelů již čtvrtého ročníku Jarních trhů na slušovickém náměstí. „ Máme tady tradiční prodejce, ale i několik novinek. Prvním rokem jsou tu například výrobky kuchařských mistrů z kulinářského centra CHEF ze Zlína,“ dodal. Malinový koláč s tymiánem, populární „cupcakes“, či citronovo-tvarohová bábovka chutnaly stejně dobře, jak vypadaly a šly dobře na odbyt.

Novinek jsme tu viděli víc, zaujal nás například stánek s „domácím pivem“, či prodejní stolek s léčivými konopnými produkty, v polední době tolik diskutovanými.