Pohádkové bytosti obsadily les nad rybníkem Argalaška

Úterý, 06 Květen 2014 11:19 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Foto, Hvozdná Bookmark and Share

Fotoreportáž

Pohádkové bytosti obsadily les nad rybníkem Argalaška
Hvozdná – Každoroční součástí druhého dne Hvozdenského měšce, přehlídky dětských souborů a souborů hrajících pro děti, bývá i Pohádkový les.

Nejinak tomu bylo i letos. Počasí se po několika hodně chladných a deštivých dnech umoudřilo, a tak v neděli, krátce po čtrnácté hodině mohly od myslivecké chaty Lovka vyrazit první rodinky s dětmi na kouzelnou cestu lesem nad hvozdenským rybníkem Argalaška.

A že tam bylo opravdu veselo. Nespočet pohádkových bytostí čekalo na děti schováno za stromy i výmoly. Kousek za startem byli kouzelní zpívající „Tři čuníci“ o kus dál nejkrásnější pohádkové hříbky jaké svět viděl. Nejen legraci však děti po cestě zažily. Některé pořádně vyděsila parta nefalšovaných loupežníků. Ale konec dobrý, všecko dobré. U rybníka, téměř v závěru pohádkové trasy děti čekala Mořská panna. Dětem se zkrátka pohádkový les musel líbit, navíc za své znalosti a dovednosti byly po cestě odměněny tu sladkostí tu vitamínem v přírodní podobě.

Díky intervalovému startu se na jednotlivých stanovištích Pohádkového lesa netvořily fronty, což může jít dobrým příkladem organizátorům jiných podobných akcí. Celý pohádkový les v byl vůbec skvěle připraven a organizátorům, převážně z řad hvozdenských ochotníků, patří dík i pochovala.

Akci podpořili  LIMEX – Machová, Voma s.r.o.,  Wastex s.r.o.