Oznámení
  • SlideshowFx Plugin: Error message exists in the article

PODZIMNÍ 100VEČKA 2012

Pondělí, 08 Říjen 2012 09:21 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, Text: Petr Maštalíř | Značky Foto, Hvozdná, Ostrata, Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž z tradiční akce Cyklo teamu Hvozdná

PODZIMNÍ 100VEČKA 2012
Dámy a pánové, příznivci vrcholové cyklistiky, cyklističtí turisté - bajkeři.... Opět se nám blíží měsíc říjen, a tedy datum kdy se nám nabízí tradiční akce s názvem PODZIMNÍ STOVEČKA, kterou pořádá jako každý rok CYKLO TEAM HVOZDNÁ.

Letos na nás čekají trasy v krásném podzimním Valašsku z okolí Vizovic a Vsetína. Základní trasa vyžaduje horská kola, ale všichni víme, že u nás si vybere trasu každý ke svým schopnostem. Není důležité projet trať celou, ale zúčastnit se!!! - Tak takto začínala pozvánka na tradiční cyklistickou akci. A co bylo slíbeno, to bylo i dodrženo.
Nádherný podzimní slunečný den provázel asi šedesátku účastníků po trase převážně lesních úseků. Ale pěkně po pořádku. Ráno 6. října se postupně sjížděli do Hospůdky u Janů zájemci o cyklistický výlet. Po zápisu a seznámení s tratí, předání nezbytných vitaminových doplňků a dárku jsme se přesunuli jako každý rok ke společnému hromadnému focení ke kostelní kamenné zdi a poté pod dohledem policie ČR odstartovali. Trasa vedla přes Slušovice, Rakovou do Vizovic, kde začalo první větší stoupání. Najeli jsme na naučnou stezku Vizovické prameny a vyjeli až k rozhledně na Doubravě. Ti, kteří po ní vyšlapali nahoru byli odměněni nádherným výhledem Vizovického okolí.

Po přejetí hlavní silnice Vizovice Loučka jsme se vydali po modré turistické značce přes Suchý Vrch, Kláštov do Pozděchova. Odtud nás čekalo opět stoupání po zelené až na vrchol Vartovny, tedy další vrcholová prémie s rozhlednou. Po krátkém odpočinku případně rozhledu po okolí z výšky jsme se opět napojili na modrou a čekal nás příjemný jedenáctikilometrový sjezd do Vsetína. Po předchozím vydatném dešti byla trať místy promáčená, což se projevilo vrstvami bláta na kolech i samotných cyklistech. Oběd byl naplánován v restauraci U náhonu, kde jsme se setkali s velkým pochopením, příjemným prostředím, vstřícností a chutným pokrmem. V tuto dobu jsme měli na svých tachometrech necelých 50 kilometrů, tedy polovinu a řekl bych tu těžší část trasy.

Ze Vsetína nás vyvedla cyklostezka, my opustili nádherné prostředí Vizovických vrchů a vjeli do neméně krásné krajiny Vrchů Hostýnských, přes Ratiboř a Kateřinice do kopců na Lázy a odtud po trase BikeMarathonu Drásal na Troják. Po krátké zastávce v místní hospůdce a ještě kratším nadechnutí nás čekal závěr celého dnešního dne a to výjezd ke Třem kamenům, přes Holý vrch, Okluk, Kameňák na hrad Lukov a konečně přes Štípu do cíle který byl zároveň i startem, tedy do Hvozdné.
 Zde ve vinotéce U Navrátilů pro nás byla připravena večeře, díky štědrým sponzorům bohatá tombola a posléze i diskotéka, které se část těch méně unavených, nebo snad těch zdatnějších (?) s nasazením zúčastnila.

Co závěrem? Ti více trénovaní, kteří  projeli trasu celou, měli v nohou 98 kilometrů celkem náročné a výživné trasy. Někteří možná najeli méně, avšak se stejným fyzickým nasazením a s pocitem uspokojení z prožití jednoho slunečného podzimního dne stráveného v přátelském okruhu sportovních nadšenců. Je nutné a slušné poděkovat všem sponzorům, ale zejména taky těm, kteří přijali pozvání a zúčastnili se.
Za CYKLO TEAM HVOZDNÁ upřímně děkuji a těším se opět na viděnou. Petr Maštalíř.  

SlideshowFx: Album not found
Message: <!DOCTYPE html> <html lang=en> <meta charset=utf-8> <meta name=viewport content="initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width"> <title>Error 404 (Not Found)!!1</title> <style> *{margin:0;padding:0}html,code{font:15px/22px arial,sans-serif}html{background:#fff;color:#222;padding:15px}body{margin:7% auto 0;max-width:390px;min-height:180px;padding:30px 0 15px}* > body{background:url(//www.google.com/images/errors/robot.png) 100% 5px no-repeat;padding-right:205px}p{margin:11px 0 22px;overflow:hidden}ins{color:#777;text-decoration:none}a img{border:0}@media screen and (max-width:772px){body{background:none;margin-top:0;max-width:none;padding-right:0}}#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/1x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;margin-left:-5px}@media only screen and (min-resolution:192dpi){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat 0% 0%/100% 100%;-moz-border-image:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) 0}}@media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio:2){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;-webkit-background-size:100% 100%}}#logo{display:inline-block;height:54px;width:150px} </style> <a href=//www.google.com/><span id=logo aria-label=Google></span></a> <p><b>404.</b> <ins>That’s an error.</ins> <p>The requested URL <code>/data/feed/api/user/HorniPodrevnicko.cz?thumbsize=200c</code> was not found on this server. <ins>That’s all we know.</ins>

SlideshowFx Copyright © 2010 www.OopsTouch.com