Jedenáctá Podzimní 100večka. Letos přes Kašavu či Kroměříž a domů, do Hvozdné

Neděle, 09 Říjen 2016 18:21 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hvozdná

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Ani předchozí nevlídné, velmi deštivé dny, ani ranní teploty kolem nuly, nedokázaly odradit cyklistické nadšence od tradiční podzimní projížďky - Podzimní 100večka 2016. Tato akce se stala součástí společenských aktivit pořádaných ve Hvozdné a jela se již po jedenácté.
I když to po ránu tak nevypadalo, jelikož účastníci se scházeli ke startu velmi pomalu, dosáhl konečný počet optimálních 73 výletníků. Trasa byla pro letošní ročník vybrána velmi oddychová. Vedla pouze po asfaltu a to přes Kašavu, Držkovou, Holešov, do Kroměříže, kde se dělila trasa na polovinu, a čekal na nás lehký cyklistický oběd. Dále jsme využili cyklostezku po břehu řeky Moravy, dojeli do Otrokovic, kde jsme museli čelit mírnému stoupání přes Oldřichovice, směr Salaš s odbočkou na Maják, poté Kudlov, Pindulu. Sjezdem přes Želechovické paseky, jsme dojeli pár posledních kilometrů do Hvozdenské hasičárny. Zde jsme kilometrově dosáhli oněch sta kilometrů a odměnili se necyklistickou večeří, dárkem a tombolou. Ten kdo měl ještě dostatek síly tančil při dobré hudbě nejméně do půlnoci.
Můžeme říci, že další ročník skončil úspěšně a snad jsme potěšili jak cyklistické turisty, tak specialisty. Teď zbývá jen poděkovat všem zúčastněným, sponzorům a taky samotným pořadatelům. Budeme se opět těšit na další ročník příští rok. Takže na shledanou! 
Za pořadatele Cyklo Team Hvozdná, Petr Maštalíř.