Hvězdami jubilejního Vizovického Trnkobraní Klus, Neckář, Rytmus či Xindl X

Středa, 18 Duben 2012 17:04 | Zdroj: Vizovické Trnkobraní | Značky Vizovice Bookmark and Share

Hudební festival Vizovické Trnkobraní

Tomáš Klus /foto: Petr Vrana/
Jubilejní 45. ročník festivalu Vizovické Trnkobraní nabídne vystoupení například Tomáše Kluse, Richarda Müllera, Václava Neckáře či kapelu Mig 21. V areálu likérky se představí také například slovenský Rytmus či Jana Kratochvílová, řekl organizátor Zdeněk Jurásek. Tradiční festival přiláká každoročně až 20.000 návštěvníků, jeho součástí je i soutěž v pojídání švestkových knedlíků.
V případě Rytmuse a Kratochvílové očekávají pořadatelé rozporuplné reakce návštěvníků. "Na Rytmuse se názory různí, někteří ho nesnáší, jiní se na jeho vystoupení těší, ale nakonec si ho stejně všichni přijdou poslechnout," poznamenal Jurásek. Kratochvílová vystoupí na festivalu dokonce dvakrát, v jednom případě zazní její experimentální skladby v rockově šamanské show, ve druhém zazpívá staré popové hity, ke kterým se běžně zpěvačka nevrací.
Svou účast na festivalu potvrdili například také Fleret, Vlasta Redl, Horkýže Slíže, Gipsy.cz, Xindl X či bratři Nedvědové. "Zajímavé by mělo být například vystoupení Jiřího Stivína, který bude na hlavním pódiu hodinu bavit publikum, hrát na nejrůznější nástroje a lidé si určí, co má zahrát," uvedl Jurásek. Nebude chybět ani taneční scéna. Vstupenky jsou v prodeji už od února, podle Juráska je o ně zájem.
Trnkobraní založili vizovičtí nadšenci. Chtěli tak oslavit nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku, a tradiční oblíbený produkt z ní - valašskou slivovici. Festival se koná od roku 1967 vždy v druhé polovině srpna.