Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní roztančí kapela Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage nebo Tři Sestry

Středa, 13 Srpen 2014 15:10 | Zdroj: TZ Vizovické Trnkobraní | Značky Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

a další kapely a interpreti již 22. a 23. srpna ve Vizovících

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní roztančí kapela Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage nebo Tři Sestry
Již 47. ročník hudebního festivalu Vizovické Trnkobraní se bude konat 22. a 23. srpna ve Vizovicích nedaleko Zlína. Roztančí jej hudební hvězdy, jako je kapela Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage nebo Tři sestry. Návštěvníci se mohou dále těšit na Anetu Langerovou, kapely Mig 21, Monkey Business, Inekafe, Visací zámek, Wohnout a další interprety.

Hudebně-švestkový festival letos nabídne také stand-up představení Komici s.r.o. s Milošem Knorem a Lukášem Pavláskem či divadelní představení Posel světla z dílny Járy Cimrmana v podání ochotnického divadla DNO. Od festivalového ruchu si bude možné odpočinout na projekcích filmů  Revival, Okresní přebor, Jedna ruka netleská, Nestyda, či Horem pádem, chybět nebude ani tradiční klání v pojídání švestkových knedlíků za účasti speciálního hosta Miloše Knora. Nedělní program proběhne v režii města Vizovice pro návštěvníky zdarma v jeho ulicích a nabídne folklorní hudební žánry, jako je dechovka či cimbálovka.

 

Hudební program festivalu Vizovické Trnkobraní, v rámci kterého bude možné dále zhlédnout například kapelu Desmod či Mňágu a Žďorp, se stejně jako v předchozích letech odehraje na dvou hudebních scénách. Organizátoři letos představí i žhavé hudební objevy, jako je Adam Mišík nebo zpěvačka Lenny, vystoupí zda také interpreti Airfare, Eddie Stoilow, Balage Band, Koblížci a Relaps. Sestavu doplní tradiční „domácí“ skupiny Fleret a Kosovci, v pozdních večerních hodinách pak za mixážní pulty nastoupí Djs Headdy (Defucto), Lowmoney, Milhaus, Ondřej Albrecht a Vlasťa Macík. „Vizovické Trnkobraní je nejlepší švestkový festival na světě s dlouholetou tradicí. Jeho publikum si proto zaslouží jen to nejlepší z domácí hudební scény,“ říká Michal Šesták z agentury Nedomysleno, která festival produkuje. „Věřím, že se letošní již čtyřicátý sedmý ročník oslavy švestek a slivovice vydaří a povede se třeba i posunout rekord v počtu snězených švestkových knedlíků,“ dodává Šesták. Souboj v pojídání švestkových knedlíků k Vizovickému Trnkobraní již neodmyslitelně patří, letošní Grand Prix Vizovic se tentokrát uskuteční v sobotu ve 13.20 hodin a je otevřena široké veřejnosti. Na atmosféru „švestkového“ festivalu se těší také členové kapely Mandrage. „Švestky a švestkové produkty v kapele oceňujeme všichni, proto se rádi účastníme i tohoto festivalu. Pro Vizovické publikum máme přichystaný standardní koncertní set, průřez naší dosavadní prací s důrazem na novou desku,“ shoduje se kapela Mandrage. Zpěvačka Aneta Langerová k tomu dodává: „Vizovické Trnkobraní je krásná akce, pokud chcete strávit příjemný den, přijďte si zazpívat a odreagovat se. Na koncertě určitě zahrajeme jednu nebo dvě písně z připravované desky a doufáme, že se budou líbit.“

Trnkobraní nabídne také bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou moci zhlédnout napříkladpředstavení Posel světla od Járy Cimrmana v podání ochotnického divadla DNO, hru Veselá tragédie Lenky Sasínové a Romana Švehlíka. Návštěvníci budou moci zhlédnout projekce filmů Revival režisérky Alice Nellis, Okresní přebor Jana Prušinovského, Jedna ruka netleská Davida Ondříčka a Horem pádem či Nestyda. Organizátoři myslí také na nejmenší návštěvníky, pro které budou připraveny loutková a hraná představení Pohádky z lesa a Pohádky pro muchomůrku červenou nebo dětský koutek s pohybovými a rukodělnými dílnami. V neděli na hudební festival naváže folklorní program v režii města Vizovice, v areálu u Sokolovny zahrají soubory Vizovjánek a Ocún, dětský soubor ze ZUŠ Zlín nebo ABBA Rock Show live band. Představí se zde i Raciborský dechový orchestr Plania z Polska, Folklorní soubor Lubovňan ze Slovenska a slovinský Dechový orchestr Loče. Chybět nebude řemeslný jarmark, skákací hrad pro děti či malování na obličej.

Parkoviště i stanové městečko budou situovány v těsné blízkosti areálu festivalu. Parkovné bude stát 50 korun, stanování bude pro návštěvníky zdarma. Vstupenky na Vizovické Trnkobraní je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream do 21. srpna za zvýhodněnou cenu: jednodenní vstupenka na pátek stojí 330 korun, na sobotu 380 korun, permanentka na oba dny 610 korun. Na místě bude vstupné stát 380 korun na pátek, 450 korun na sobotu, permanentka pak 730 korun. Zlevněné jednodenní vstupenky pro děti pak budou na místě stát 140 resp. 180 korun. Vstup na nedělní program města Vizovice je zdarma, v rámci festivalové permanentky bude možné navštívit se slevou zámek Vizovice. Více na www.trnkobrani.cz a na https://facebook.com/trnkobrani

Interpreti: Kryštof, Tomáš Klus, Tři sestry, Mandrage, Desmod, Inekafe, Mig 21, Wohnout, Monkey Business, Aneta Langerová, Visací zámek, Fleret, Koblížci, Adam Mišík, Lenny, Balage Band, Airfare, Eddie Stoilow, Mňága a Žďorp, Kosovci, Relaps

PR a tiskový servis:

Klára Mixová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel. 731 514 462

Martina Reková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel. 731 573 993

 

Produkce:

Nedomysleno, s. r. o.

www.nedomysleno.cz

Program Vizovického Trnkobraní:

areál likérky Rudolf Jelínek Vizovice

 

Pátek 22. srpna

Stage A:

17.00 – Mandrage

19.00 – Tomáš Klus

21.00 – Mig 21

23.00– Monkey Business

 

Stage B:

18.00 – Koblížci

20.00 – Visací zámek

22.00 – Wohnout

00.00 – DJ Vlasťa Macík

 

Alternativní scéna:

21.00 urban music – Dj Headdy (Defucto), Dj Lowmoney

 

Sobota 23. srpna

Stage A:

12.00 – Kryštof

13.20 – Soutěž v pojídání knedlíků

15.00 – Balage Band

17.00 – Aneta Langerová

19.00 – Inekafe

21.00 – Tři sestry

23.00 – Fleret

 

Stage B:

11.00 – Relaps

13.00 – Lenny

14.20 – Adam Mišík

16.00 – Eddie Stoilow

18.00 – Airfare

20.00 – Mňága a Žďorp

22.00 – Desmod

00.00 – Kosovci

 

Alternativní scéna:

11.00 – Veselá tragédie (Lenka Sasínová a Roman Švehlík)

Krátká groteska o tom, co všechno se může stát v manželském vztahu, pokud žena svého manžela nutí chodit do divadla. Taková obyčejná návštěva divadelní tragédie vám může změnit celý život.

12.00, 15.00, 19.00 – Miloš Knor a Lukáš Pavlásek – „Komici s.r.o.“

17.00 – Posel světla (autoři: Cimrman/Smoljak/Svěrák) v podání Divadla nahodilých ochotníků

Jedná se o hru z budoucnosti. Tato Cimrmanova utopie prozíravě varuje lidstvo před rozvojem vědy a techniky na úkor mezilidských vztahů. Originální zpracování DNa nenechá někoho zasmušilým!

21.00 taneční scéna – Dj Ondřej Albrecht, Dj Milhaus

 

Jelínkův biograf:

12.30 – Revival (rež. Alice Nellis)

18.30 – Okresní přebor (rež. Jan Prušinovský)

16.30 – Jedna ruka netleská (rež. David Ondříček)

11.00 – Nestyda (rež. Jan Hřebejk)

14.30 – Horem pádem (rež. Jan Hřebejk)

 

Dětská scéna

12.00 – Pohádky z lesa

13.00 – Pohádky pro muchomůrku červenou

Kontaktní pohádky určené zejména nejmladším dětem od tří do sedmi let. Pohádky vyprávěné pro muchomůrku červenou děti zavedou k popletenému domečku, k paloučku pestrobarevných koček i tajemné chaloupce, ve které bydlí tajemné bytosti ovládající naše počasí. Pohádky získaly ocenění za interaktivitu s malým dětským divákem na krajské přehlídce Třebíčské loutkářské jaro.

 

Dětský koutek pod vedením DDM Zvonek Vizovice

11.00 – 12.00 – Pohybem k radosti. Zumbování s Yvette & orientální tanečky s Helčou

12.00 – 13.30 – Výtvarné dílničky – navlékání korálků, výroba závěsných obrázků, žabky z iClay hmoty. Výrobky si děti odnesou domů. Během tvorby: malování dětí na obličej

13.30 – 15.00 – Šikovné ruce – keramika, barevné kolíčky, malování kamínků. Výrobky si děti odnesou domů. Během tvorby: malování dětí na obličej

15.00 – 18.00 – Soutěžní odpoledne pro chytré a šikovné děti.  Soutěže o odměny: poznávání ptáků a zvířat, kvízy po hmatu a čichu, logické hry pro malé i velké, diablo, bludiště, švihadlo, obruče, vlk – házení míčku.

 

Neděle 24. srpna

Program města Vizovice aneb 9. Folklorní a dechový festival

(pódium za Sokolovnou, vstup zdarma)

Akce se koná pod záštitou hejtmana zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.

 

10:00 – 12:30 Folklorní soubor Vizovjánek, cimbálová muzika Ocún a hosté

12:30 – 12:40 vystoupení žáků ZUŠ Zlín

13:00 – 14:30 Abba Rock Show Live Band – revival

13:30 – 14:00 DDM Zvonek Vizovice -  muzikál Karkulka

14:40 – 16:30 Raciborský dechový orchestr Plania (Polsko), Folklorní soubor Lubovňan (Slovensko), Dechový orchestr Loče (Slovinsko)

12:30 příjezd Zlínského Veterán Cár Clubu

dále: skákací hrad, malování na obličej, občerstvení, řemeslný jarmark....