Hasičskou soutěž v Neubuzi ovládli muži ze Zádveřic

Pondělí, 05 Září 2016 16:25 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Březová, Neubuz, Slušovice, Trnava, Ublo, Veselá, Vizovice, Všemina, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Za krásného letního počasí se v Neubuzi v sobotu konal 12. ročník soutěže v požárním sportu “O pohár starostky obce Neubuz”. Soutěž bývá vždy hodně navštěvovaná hasičskými družstvy z širokého okolí. Ani letos tomu nebylo jinak. Na startovní čáru nastoupilo celkem 49 družstev – 29 družstev žáků a 20 družstev mužů a žen.

Požární útok byl obohacen jako vždy doplňkovým úkolem – jeden člen soutěžního družstva musel před zahájením útoku vypít kelímek šťávy (děti) nebo piva (dospělí). Po splnění úkolu zazněl klakson a to byl povel ke startu zbytku družstva.

„Všichni bojovali jako lvi, aby ukořistili pohár pro vítěze. Ne všechno se všem povedlo, tak jak měli natrénováno, ale tak to při soutěži bývá. Nejlépe natrénováno měli muži ze Zádveřic, kteří s přehledem ovládli soutěž a posbírali všechny poháry v mužské kategorii,“ řekla portálu Horní Podřevnicko starostka Neubuzi Renata Zábojníková.“  V ženské kategorii si zlato odvezly ženy z Ubla, stříbro patří Slušovicím a bronz putoval na Březovou. V Žákovských kategoriích si dva poháry odvezla Veselá a Březová, po jednom pak Vizovice, Hrobice a Ublo. „Velká účast žákovských družstev svědčí o tom, že hasičský sport na vesnici láká a hasiči jsou dobrá parta!  Už teď se těšíme na příští ročník této soutěže, který se bude konat druhého září příštího roku,“ dodala Renata Zábojníková.

Výsledky:  Muži: 1. Zádveřice "B" 27,69/ 2. Zádveřice "W" 28,26/ 3. Zádveřice 28,94 Ženy: 1. Ublo 50,19/ 2. Slušovice 51,98/ 3. Březová 60,20 Mladší žáci: 1. Vizovice/ 2. Veselá/ 3. Ublo "A" Starší žáci: 1. Hrobice/ 2. Veselá/ 3. Březová Přípravka: 1. Březová