Josefovská zabíjačka přilákala na kašavskou náves stovky zájemců o vepřové speciality

Sobota, 10 Březen 2018 18:47 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Kašava Bookmark and Share

Fotoreportáž

Téměř jarní počasí a velký zájem doprovázely Josefovskou zabíjačku v Kašavě. A jak se na „Vesnici roku“ sluší, vše zde bylo perfektně připraveno.
🐷Už tuto sobotu (16. března 2019) od 11:00 hodin bude na Návsi obce Kašava připraven prodej vepřových specialit, které si můžete vychutnat na místě, nebo odnést domů. K poslechu hraje Mladá dechovka z Kašavy. Ve vzpomínce se můžete podívat na loňské fotky z této parádní zabíjačky!🐽

Už od šesté ranní bublaly hned čtyři kotle, aby tým přičinlivých Kašavjanů pod vedením místního řezníka Petra Štěpána měl hodinu před polednem navařeno. Zájem o tradiční valašské lahůdky byl enormní, tlačenka, obcházka, jitrničky i ovar, to vše šlo „na dračku“.

Na Josefovské zabíjačce v nemohla chybět ani živá hudba. A jak je zde dobrým zvykem, také z domácích zdrojů – hostům hrála a zpívala Mladá dechovka z Kašavy při ZUŠ Morava s talentovanou mladičkou sólistkou Lucií Vyvlečkovou.