Deštivé počasí přesunulo slavnosti do Sokolovny. Dýňové jubileum si Slušovjané ujít nenechali

Pondělí, 09 Říjen 2017 06:45 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž z pátého ročníku Dýňových slavností ve Slušovicích

Podzimní rozmary počasí nemohly malé výročí Dýňových slavností ve Slušovicích ohrozit. Slušovjánek měl připravenu záložní variantu a využil možnost 5. ročník události uspořádat pod střechou Nové Sokolovny. A Slušovjané i malí „Slušovjánci“ to vzali s povděkem. V průběhu odpoledne jich oblíbenou akci navštívilo víc než dost.

Hned u vstupu dostali malí návštěvníci vybrat z bedny plné dýní rozličných barev a tvarů. V rámci podzimních dílniček pak s obvyklou dávkou fantazie tvořili své dýňové postavičky. Na Dýňových slavnostech už zdomácnělý program v podobě Afrobandu-Rytmus pro život či žonglovacího workshopu doplnila tentokrát i živá hudba. Trio v Jazzovém koutku bylo milým i originálním zpestřením a nechybělo ani moderátorské Duo Pumpkins!

I letos se jen zaprášilo po dýňových pochoutkách všeho druhu. Dýňovou polévku, různé koláče a drobné sladkosti, také marmeládu, ale i nealko punč. To vše i letos připravily slušovické maminky ve svém volném čase. Akci Slušovjánku tak opět skvěle podpořily, stejně jako Město Slušovice a především Zlínský kraj.