Inzerce
DomůNovinkySlušovice – Podkopná Lhota 2:1. El Clásico rozhodla 94. minuta

Slušovice – Podkopná Lhota 2:1. El Clásico rozhodla 94. minuta

Dlouho očekávané fotbalové derby mezi mužskými celky FC Slušovice a 1. SK Metropol Podkopná Lhota se včera odehrálo na Městském stadionu ve Slušovicích. Nezvykle zaplněná hlavní tribuna slušovického fotbalového stánku byla svědkem bojovného a napínavého mače.

Slušovickou úvodní převahu zužitkoval už v 6. minutě zápasu slušovický Dobeš, když z penalty otevřel skóre zápasu. Hráčům Metropolu se úvodní tlak domácích postupem času dařilo eliminovat a po půlhodině hry se jim podařilo Elšíkem stav srovnat na 1:1.

Už to vypadalo, že si regionální rivalové body budou dělit, když v 94. minutě napřáhl z 18 metrů rozhodující střele slušovický hráč Povolný. El Clásico, jak si po vzoru velkého španělského derby utkání sami hráči pojmenovali, fotbalem i návštěvou potěšilo.

V příštím  kole 1.A třídy, které se koná v den Státního svátku neděli 28. října, hostí 1. SK Metropol Podkopná Lhota silný tým z Valašských Klobouk. FC Slušovice zajíždí do Štítné nad Vláří.