Farní ples ve Slušovicích. Díl šestý

Pondělí, 18 Leden 2016 21:19 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Když vstoupily Katka Oškerová a Marta Hefková na parket slušovické Sokolovny, aby uvedly v pořadí už šestý Farní ples, byla nálada pro celý večer udaná. Vstřícná a srdečná, přátelská i uvolněná atmosféra ovládla celý bál.

Nejen tyto dvě dámy přivítaly plesové hosty dlouho vyprodaného Farního plesu. Vlídným slovem musela přispět pochopitelně i osoba pro farní bál nejpovolanější, otec Emil. Ten pak předal parket žákům z neubuzské základní školy. Jejich slavnostní polonéza (video od rodičů zde) je i díky mnoha veřejným vystoupením opravdu vybroušená. A sklidila dlouhý a zasloužený potlesk.

Pak už převzali otěže zábavy na pódiu oblíbená plesová verze kapely Kosovci a na parketu pak sami hosté, mezi kterými se našlo i několik brilantních tanečních párů. Dobře se však bavili všichni.

V deset hodin jen podtrhla Kateřina Oškerová parádní úroveň Farního plesu. Její džezové variace, doplněné navíc nápaditou projekcí z minulých ročníků této společenské události, byly více než chytlavým doplněním hudebního repertoáru sobotního večera.

Katka byla nakonec i jednou z hlavních strůjkyní samotného vyvrcholení plesu v podobě půlnočního překvapení. To se mimo jiné podařilo dokonale utajit, a co se o půlnoci bude na plese dít, neměl podle všeho nikdo tušení. S úderem dvanácté vtrhlo na parket 13 řádových sester. Jejich mile rozdivočelá choreografie v rytmu gospelu roztleskala celý sál. „V žádném případě jsme nechtěly vystoupením nikoho zesměšnit,“ usmála se Kateřina Oškerová krátce po vystoupení. „Chtěly jsme jen dokázat, že i členové farního sboru se umí bavit i s patřičnou dávkou nadsázky či sebeironie“ dodala.

Zábavné momenty však provázely celý ples. Bavila bohatá tombola, díky které jste například uprostřed parketu mohli narazit na muže v padnoucím obleku, který táhnul… zbrusu novou popelnici. Či na místního lékaře, jenž u baru všem řádovým sestrám naordinoval lék pro ten večer. - Jägermeister. Veselo bylo i ve fotokoutku - i  v popůlnočním bingu, veselo bylo všude. Farní ples se o své hosty do budoucna bát nemusí. Na takový bál si rád zajde každý.