Dýňové slavnosti ve Veselé. Hostinu připravilo 32 rodin

Úterý, 03 Listopad 2015 18:29 | Zdroj: PaedDr. Ladislava Čočková; Foto - Horní Podřevnicko.cz - PJ a Mgr. Soňa Urbanová, | Značky Hvozdná, Slušovice, Veselá

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Dýňové slavnosti ve Veselé. Hostinu připravilo 32 rodin
V pondělí 2. listopadu se ve školní budově veselské školy uskutečnilo netradiční vyučování. Již po patnácté si tam užívali Dýňových slavností.

Dopoledne jsme řešili různé úkoly samostatně i při skupinovém vyučování. Právě ve skupinách jsme například vydlabali a vyřezali dýňové lucerny. Velmi jsme si užili i vyhodnocení výtvarné soutěže na téma DUCHOVÉ,“ popsala portálu Horní Podřevnicko Ladislava Čočková, ředitelka školy ve Veselé u Slušovic. Prostory této krásné, útulné školy už byly těmito výrobky strašidelně vyzdobeny, své výrobky totiž přinesli o týden dříve téměř všichni školkáčci i školáci.

Dopoledne také přinášely do školy dýňové dobroty ochotné maminky či babičky. „Moc jsme se těšili na průvod obcí se světýlky, který se uskutečnil po sedmnácté hodině,“ pokračuje paní ředitelka. „Před průvodem se do originálně vyzdobené školy přišla podívat spousta rodičů i prarodičů. Po něm už jsme se nemohli dočkat na ochutnávku zákusků. Do přípravy dobrot se zapojilo třicet dva rodin. Patnácté dýňové slavnosti jsme si opět parádně užili,“ shrnula s úsměvem paní ředitelka Čočková.