Dostihy v sobotu 17.srpna zrušeny!

Sobota, 10 Srpen 2013 17:51 | Zdroj: Občanské sdružení DOSTIHY SLUŠOVICE, o.s. Mgr. Zdeněk Karlach | Značky Slušovice, Sport

Bookmark and Share

Dostihy v sobotu 17.srpna zrušeny!
Důvodem k tomuto rozhodnutí jsou dlouhodobě nepříznivé klimatické podmínky, kdy téměř 2 měsíce trvající vedra s místní totální absencí srážek nedovolují při stávajících technických možnostech pořadatele upravit dráhu natolik, aby umožňovala bezpečný a bezproblémový pohyb koní po dráze.

Nevyhovující geologické podloží (jílová navážka) a úprava některých částí dráhy (diagonály steeplechase vedoucí po nízko sečených úsecích golfové dráhy) přesahují naše možnosti dostatečně dráhu připravit. Rovněž zásoba vody díky dlouhotrvajícímu suchu je kritická.

Dlouhodobá prognóza vývoje počasí do konce srpna je krajně nepříznivá a rovněž skutečnost, že Slušovice leží ve srážkovém stínu, nám nedává příliš prostoru k řešení této nepříznivé situace, a to i v případech, kdy některé předpovědi by předpokládaly menší místní srážky. Případné posunutí začátku na brzkou nebo pozdní denní dobu nepovažujeme za řešení, protože z výše uvedených důvodů není závlaha dostatečná.