28. říjen se blíží a sním i 33. Mercedes-Benz Velká slušovická steeplechase

Úterý, 27 Říjen 2015 14:38 | Zdroj: Dostihy Slušovice, Mgr. Zdenek Karlach | Značky Březová, Slušovice Bookmark and Share

Sváteční středa bude posledním dostihovým dnem této sezóny na slušovické dráze.

Marek Stromský, vítěz letošní Velké pardubické/ Foto: Zenon Kisza.
Uskuteční se zde nejvýznamnější letošní dostihové odpoledne, protože odstartuje 33. Mercedes-Benz Velká slušovická steeplechase. Pořadatelé přivítali iniciativu Jockey Clubu České republiky, který uzavřel dohodu se společností Mercedes-Benz, která se stala generálním partnerem dostihového sportu.

Již v minulých letech se společnost prezentovala v parkurovém skákání, ale v dostizích se objevila letos poprvé a hned jako významný partner nejen Českého derby, ale také OAKS (nejdůležitější dostih pro tříleté plnokrevné klisny) a Ceny Zimní královny (vrcholný dostih pro dvouleté perspektivní klisny). A čtvrtým dostihem, touto společností podporovaným, je právě Velká slušovická steeplechase jako jediný překážkový dostih a jediný dostih na Moravě.

Díky novému generálnímu partnerovi se Velká slušovická poběží o rekordních 300 tisíc Kč, což je dvojnásobek předchozích ročníků. Dostih se tak stává přitažlivý pro kvalitní koně i jezdce. Uvidíme letošního vítěze Velké pardubické žokeje Marka Stromského, druhého z VP Pavla Kašného, úspěšné žokeje na našich i zahraničních drahách Josefa Bartoše, Josefa Váňu mladšího a další. I mezi koňmi uvidíme špičkové překážkáře – Sherarda, Trezora a mnohé další. Kromě Mercedes-Benz Velké slušovické uvidíme ještě dva překážkové dostihy.

Odpoledne zahrnuje také šest rovinových dostihů, z nichž nejvýznamnější bude Cena hejtmana Zlínského kraje na rekordních 3900 metrů, protipólem bude nejkratší tuzemská rovinová distance na 900 metrů. I zde očekávají pořadatelé účast špičkových jezdců i výborných koní.

Tradičním doplněním dostihového odpoledne budou závody psů a také shlédneme vystoupení dívek z Rajnochovic na konících plemene hafling. A tyto koně pak osedlají dostihové osobnosti, které zvítězily ve Velké pardubické v minulých ročnících. Vložený dostih vítězů Velké pardubické se poběží jako Pohár společnosti SPILLERS.Začátek dostihů je ve 12:00 hodin a záštitu nad posledním letošním dostihovým dnem opět převzal hejtman Zlínského kraje pan MVDr. Stanislav Mišák, stejně jako nad celou slušovickou sezónou.

Na dostihy ze Vsetína autobusem!

Zájemci o dostihy ze Vsetína a okolí mohou využít zvláštního autobusu, který odjede ze Vsetína z autobusového nádraží ze stanoviště č. 31(věžáku) v 11:00 hodin a bude zastavovat na obvyklých zastávkách po trase Vsetín – Slušovice. (orientační časy: Lhota u Vsetína 11:20, Liptál 11:25, Všemina OÚ 11:35, Neubuz zastávka 11:45)

Dopravu hradí pořadatelé dostihů, je proto bezplatná.

Zpět na Vsetín bude autobus odjíždět 16:45 ze závodiště.