Dostihy ve Slušovicích ozdobilo koňské pólo

Úterý, 22 Září 2015 05:10 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ + JM | Značky Březová, Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Dostihy ve Slušovicích ozdobilo koňské pólo
Sobotní den patřil na Moravském závodišti ve Slušovicích nejen dostihovému sportu. Zdejší pořadatelé, kteří se program dostihového dne vždy snaží divákům nějak ozvláštnit, pozvali do Slušovic první český klub koňského póla.

„Mistři tohoto ušlechtilého sportu k nám přijeli z Hradištka, “ prozradil portálu Horní Podřevnicko Radek Vraj z občanského sdružení slušovických dostihů. „ Tým se jmenuje Gill Pollo. Jméno nese po samotném zakladateli a velkém propagátorovi póla v české republice Naveedu Gillovi,“ dodal dlouholetý organizátor slušovických dostihů, který neváhal obléknout dres a do póla se i s profesionály zapojit. "Děkuji všem kteří naše zdejší ukázky podpořili a divákům, kteří nám věnovali takovou pozornost. I nám se zde ve Slušovicíh moc líbilo a určitě bychom se zde i s ukázkami póla chtěli ještě vrátit," slíbil Naveed Gill, který nejen ve svém domovském klubu v Hradištku, pořádá pólo lekce, kurzy, exhibice, ale třeba i letní pólo tábory pro děti.

Sobota avšak patřila na slušovické dráze především závodům dostihových koní. Jejich vrcholem byly celkem tři závody třetí kategorie. Tím nejlépe dotovaným z nich byla dvouletým nezvítězivším vyhrazená Cena EBF (III. kat., 2 l., 1 600 metrů, 60 000 Kč), kterou  po nástupu v závěrečném oblouku suverénně ovládl reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Makfi (ž. Laube), když jistě o dvě a čtvrt délky porazil dlouho tempo diktující Black Bet (ž. Korečková), třetí pět délek zpět finišoval Darwin (ž. Šara). Žokeji Martinovi Laubemu se na tento úspěch podařilo navázat i v rámcovém programu, když se ve vytrvalecké Ceně společnosti Komerc Plus, s. r. o. (V. kat., 3+, 2 200 metrů, 20 000 Kč) prosadil v sedle svěřenky Vladimíra Derycha Heure, která triumfovala s náskokem čtyř a čtvrt délky před Oricem (ž. Šafář). Ve zbývajících dostizích programu se dařilo jezdkyním, které ze zbývajících šesti ovládly pět, přičemž double zaznamenala Zuzana Vokálková (více výsledků zde).