Dětský den na letišti. Děti, letadla i motocyklový kaskadér

Neděle, 15 Červen 2014 16:54 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - Stanislav Gajdošík | Značky Foto, Neubuz, Slušovice, Sport, Video Bookmark and Share

Foto a video

Dětský den na letišti. Děti, letadla i motocyklový kaskadér
Slušovice - V sobotu 14. června uspořádali provozovatelé leteckého areálu na Bílé Hlíně každoroční „Dětský den na letišti“. Oblíbenou akci a na oblíbeném místě navštívilo v průběhu dne nespočet rodin s dětmi.

Program byl tradičně bohatý. Taneční vystoupení (ZŠ Neubuz), střídaly adrenalin zvedající ukázky profesionálního motocyklového kaskadéra. Představení modelového létání zastoupily kategorie soubojů letadel i letecké akrobacie. Stejně jako roky minulé předvedli svůj um a připravenost dobrovolní hasiči, tentokrát ze Všeminy. Dorazil i "Aleš Aligátor", aby děti potěšil svezením na špičkových terénních čtyřkolkách z nabídky firmy AligatorAVS.

Jak vidno z unikátních video-záběrů níže, po celý den se na letiště mistrným způsobem snášeli parašutisté.

„S průběhem akce jsme spokojeni, bojovali jsme trochu s termínovou kolizí s dalšími akcemi v regionu, ale návštěva je tu pěkná a děkujeme za ni,“ shrnul akci na letišti Libor Valerián, jeden z provozovatelů areálu. „Zároveň bych se chtěl některým návštěvníkům dnešní akce omluvit za námi nezaviněné nedorozumění. Někde před areálem totiž zůstala z předchozí akce cedule – parkovné 100 Kč. Ta samozřejmě dávno neplatila, žádný podobný poplatek na našich akcích nevybíráme,"  přidal pan Valerián na vysvětlenou. „Již nyní chystáme třetí ročník populárního Gulášfestu s leteckým programem. Přiletí za námi i Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited a vojenský pilot letounu JAS-39 Gripen,“ přidal lákavou pozvánku na další akci jeho kolega, taktéž pilot a letecký fanda pan Polepil.

Třetí Gulášfest se slušovickém letišti Bílá Hlína bude konat v sobotu 12. července od 10 hodin. O podrobnostech Vás již brzy budeme informovat.