Den obce Hvozdná. Program pro všechny bavil až do noci

Pondělí, 13 Červen 2016 20:43 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hvozdná

Bookmark and Share

Fotoreportáž

S hrdým mottem „Zvládneme to sami“ pokračovaly v sobotu oslavy 570. výročí 1. písemné zmínky o obci Hvozdná. Program, který se konal na několika místech obce od odpoledne do noci, potěšil a zabavil malé i velké.

Začalo se už v jednu odpoledne slavnostním vyhlášením památného stromu. „Stala se jím téměř stoletá hrušeň na Osmeku,“ řekl portálu Horní Podřevnicko Jaromír Štach, místostarosta Hvozdné, který se i s ostatními zastupiteli a starostou panem Válkem aktu zúčastnil. „Tento nádherný strom jsme navrhli Agentuře ochrany přírody České republiky a ta Hrušeň na Osmeku jako památný strom vyhlásila,“ dodal.

Den obce Hvozdná se potom přesunul na hřiště, kde byl připraven dětský den. Zábavu a hry pro děti i odrostlejší, střeleckou soutěž o pohár obce, myslivecký srnčí guláš, skákací hrad OVB, bonbónové parašutisty či atrakce E.ON – hrajte si s námi - to vše si užili nejen hvozdenští, ale například i hosté ze spřáteleného Makova. Každoročním slavnostním průvodem komediantů obcí byla ve Hvozdné také zahájena divadelní přehlídka Hvozdenský měšec plný pohádek (program přehlídky zde).

Den obce ukončilo večerní Hvozdenské setkávání. Tradiční obecní zábavu pro všechny věkové kategorie doplnila bohatá tombola. I zde se organizátoři vydařeného dne drželi motta „Zvládneme to sami“. Vždyť o hudbu k tanci i poslechu se postarali také ryzí Hvozdňané . Za mixážním pultem DJ Mára a se svými hudebními nástroji i skvělými vokály pánové z obecní kapely HOŠOPO.