Centrum pro rodinu Vizovice hlásí: Prázdniny s příměstskými tábory se vydařily

Pátek, 23 Srpen 2013 08:39 | Zdroj: Michaela Blahová Centrum pro rodinu Vizovice o. s. | Značky Foto, Štípa, Velíková, Vizovice, Želechovice nad Dřevnicí Bookmark and Share

Centrum pro rodinu Vizovice hlásí: Prázdniny s příměstskými tábory se vydařily
Centrum pro rodinu Vizovice o. s. pořádalo v měsíci červenci 2013 2 turnusy příměstských aktivit , v měsíci srpnu pak 1 turnus. První se konaly ve Velíkové, a to již čtvrtým rokem. První den máme vždy seznamovací, zaměřený na hry, aby se děti lépe poznaly a strávily společně příjemný týden.

Po obědě jsme se vydali pěší túrou na větrný mlýn ve Štípě, kde nás čekala prohlídka se zajímavým výkladem. Další den jsme navštívili profesionální hasiče ve Zlíně, kteří nás seznámili s náplní jejich náročného, ale pro společnost velmi potřebného povolání, jejich technikou a zažili ostrý poplach. Středeční dopoledne si děti prožily na hradě v Malenovicích a odpoledne se vyřádily na laser game. Čtvrtek byl ve znamení navštívení Muzea Jihovýchodní Moravy v nových prostorách a odpoledne konečně koupání, které nám i přes ranní nepříznivý výhled počasí, vyšlo. V pátek jsme otestovali fyzičku dětí a vydali se po vlastních nohách na Březovou do dostihové stáje J. Demeleho a odpoledne si zahráli golf na dostihové dráze ve Slušovicích, čímž oceňujeme vstříčný přístup Derby Golf klubu Slušovice.

Ve 2. turnuse v Želechovicích si děti první den, mimo hry, vyzkoušely střelbu z luku. V úterý jsme se vydali na Hvězdárnu Zlín, kde i přes zajímavosti, které byly dětem předloženy poutavou formou p. Cagaše, se také podívaly dalekohledem na slunce. Ve středu dopoledne proběhla plánovaná projížďka na koních a odpoledne koupání v Kostelci.  Ve čtvrtek děti sportovaly na horolezecké stěně ve Zlíně a po obědě si daly turnaj v bowlingu. A poslední den jsme navštívili zřícenu hradu Lukova.

Třetí turnus tábora se konal v srpnu ve Vizovicích, kde jako vždy první den, se konaly různé soutěže a hry a také bylo využito krásné okolní přírody Vizovických vrchů k menší procházce. V úterý jsme pokračovali v průzkumu okolí Vizovic a děti pátraly po Vizovickém hradu.  Ve středu nám nevadilo špatné počasí a užili jsme si koupání ve Vsetíně, čtvrtek byl ve znamení koní a v pátek si děti vyzkoušely svou zručnost ve tvoření.


Program na našich aktivitách se vyznačuje pestrostí, pohybem a poznáváním, aby děti poznaly okolí, kde žijí, zajímavosti, které se zde nachází, vyzkoušely různé sportovní činnosti a poznaly nové kamarády. Děti, které se zúčastnily našich aktivit, se rády vracejí. Celkem na 3 turnusy bylo přihlášeno 86 dětí.  

Naše centrum nabízí i jiné aktivity po celý rok např. cvičení rodičů s dětmi od 2 – 4 let, kroužky tvoření, kluby maminek, kurzy efektivního rodičovství, přednášky do škol, výuku cizích jazyků, kluby seniorů a další vzdělávací aktivity pro celé rodiny. Nedílnou součástí je i pořádání jednorázových akcí.