Na boule bez boulí. V Zádveřicích otevřeli nový areál pro cyklisty

Pátek, 20 Květen 2016 09:07 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Tak právě takové heslo hlásá tabule vedle víceúčelového hřiště v Zádveřicích. Co to však znamená? „Na boule bez boulí“ je pozvánkou do nově vybudovaného areálu pro cyklisty a to pro malé i velké. Jde o jedinečný typ dráhy pro jízdní kola, která používá “pumpování” (pohyb nahoru a dolů) jako hnací sílu kola namísto šlapání.

Jezdci se pohybují pomocí přesouvání těžiště nad kolem zepředu dozadu, podobně jako při houpání na houpačce.  Očima laika - ženy jde o zvlněnou dráhu, po které se jezdí na kole a má to být zábava. A že to zábava je si měli možnost vyzkoušet návštěvníci, kteří se zúčastnili otevření této dráhy v neděli 15. května. Za přítomnosti starosty obce ing. Lubomíra Kokeše, "duchovního otce" celého projektu Aleše Linharta a autora projektu Jiřího Gergela byla krátce po 14 hodině přestřižena slavnostní páska a Bikepark Zádveřice uveden do provozu. Přítomní malí i velcí závodníci měli možnost nejen shlédnout exibiční jízdy profi bikerů, ale sami si jízdu na boulích vyzkoušet a dokonce si i zazávodit.

Park je volně přístupný široké veřejnosti, jedinou podmínkou jeho využívání, je dodržování provozního řádu. Přijeďte si ho vyzkoušet i vy!