VE VELKÉ BRITÁNII OCENILI SPOTŘEBITELÉ VÝROBEK ZE SLUŠOVICKÉ FIRMY

Neděle, 12 Květen 2013 05:09 | Zdroj: ASP CZECH s.r.o. | Značky Slušovice Bookmark and Share

VE VELKÉ BRITÁNII OCENILI SPOTŘEBITELÉ VÝROBEK ZE SLUŠOVICKÉ FIRMY
Nenápadná firma ASP Czech ze Slušovic na Zlínsku získala prostřednictvím svého produktu v Anglii významné ocenění. Vláknina, kterou vyrábí pro britskou firmu Probiotics Intl. Ltd, byla čtenáři nejrozšířenějšího britského časopisu o zdravém životním stylu označena jako nejlepší alternativní produkt roku 2012. Výsledky ankety vyhlásil před nedávnem titul CAM Lifestyle Magazine.

Firma ASP Czech se zaměřuje na výrobu doplňků stravy a další produkty zdravé výživy, kterými zásobuje nejen tuzemský trh, ale vyváží je i do Velké Británie, Maďarska, Rumunska, Polska, Litvy a dalších zemí. „Právě oceněný produkt Lepicol vstoupil před lety v České republice jako průkopník vlákninových produktů a dodnes vyniká svým unikátním složením,“ uvádí produktový manažer Lepicolu Dušan Černý a doplňuje „v současné době 80 % z jeho produkce vyrábím právě pro britský trh, odkud se dále distribuuje do dalších 20 zemí světa.“

 Od roku 2007 funguje firma ASP Czech v nových výrobních prostorách, které dále postupně rozšiřuje a modernizuje. „V minulém roce jsme investovali do nových technologií a zvýšení kapacity skladů téměř 8 mil. Kč,“  říká Petr Mlčák, výkonný ředitel ASP Czech.

O SPOLEČNOSTI ASP CZECH, s.r.o. Firma ASP Czech byla založena v roce 1996 a v současné době zaměstnává cca 40 zaměstnanců. Sortiment tvoří instantní náhražky mléka, doplňky stravy a další produkty zdravé výživy. Klíčovým produktem je vlákninový preparát Lepicol, jehož pozitivní účinky na zdravé trávení potvrzují přední čeští odborníci i zpracované klinické studie. Firma ASP Czech pravidelně uvádí na trh nové produkty, na jejichž vývoji spolupracuje např. i s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.
Více informací na www.aspczech.cz nebo na www.zdravastreva.cz