Zahradní slavnost v Ostratě. V náhradním termínu nakonec vše na výbornou

Pondělí, 27 Květen 2019 16:27 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Ostrata, Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Po tom, co první termín konání „Zahradní slavnosti aneb oslavy Dne maminek a celé rodiny“ v neděli 12. května propršel, byla pozornost pořadatelů upřena na stále se měnící předpověď počasí na neděli 26. května. Všichni si oddechli až po poledni, kdy realitou bylo sluníčko na obloze.

Po 13. hodině začalo hemžení, vyrostly stany, jednotlivá stanoviště aktivit pro děti, prostor vyplnily melodie v podání kapely 4FO3.  Už od začátku byly v obležení stánky s grilovanými klobásami, palačinkami a s občerstvením.

Po krátkém oficiálním zahájení se program rozběhl naplno. Pozornost a uznání si získaly mažoretky a zumbička v podání dětského souboru z Kašavy i vystoupení Dance studia Starlight. Ale spontánní zapojení dětí i dospělých do společného bubnování s Rytmus pro život bylo skutečným vyvrcholením odpoledního programu.

Děti si mezitím dokončovaly „kolečko“ po stanovištích s aktivitami, jako např. malování, střílení z luku, střílení z praku, překonávání lanové dráhy apod. Za absolvování všech předepsaných stanovišť je čekala sladká odměna ve formě dárkového balíčku. Celé to uběhlo nějak rychle a v pondělí čekala na děti zase oblíbená škola, takže krátce po 19. hodině bylo výletiště zase v klidu a v původním stavu.

Nezbývá než konstatovat, že „Zahradní slavnost aneb oslava Dne maminek a celé rodiny“ se napodruhé nakonec vydařila. Poděkování patří organizátorům z Centra pro rodinu z Vizovic pod vedením paní Hanky Puype, našim hasičům za perfektní servis a všem účinkujícím. No a také všem Vám, co jste přišli a ukázali jste, že se chcete a umíte bavit.

Ing. Miroslav Gargulák, starosta obce Ostrata