Vizovický farmářský trh po čase oživil dění ve Vizovicích

Úterý, 09 Červen 2020 15:57 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň | Značky Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Po nekonečných týdnech karantény a různých omezení se v sobotu konala první akce Domu Kultury. V rámci rozvolňování opatření vláda umožnila pořádat Vizovický farmářský trh, který si už našel své příznivce na novém místě na parkovišti za kulturním stánkem města Vizovice.

„Po dlouhém pídění, co si můžeme při organizaci už dovolit a co ne, jsme se rozhodli dát na intuici a rozjet trhy v duchu, na který jsou lidé zvyklí. Povolala se kapela, domluvili prodejci, změřili jsme prostory, abychom věděli, kolik prodejců v řádných rozestupech stánků si můžeme dovolit pozvat, a šlo se na to,“ sdělila portálu Horní Podřevnicko Irena Jančíková z DK Vizovice.

Premiéru zaznamenalo i několik nových stánků, které město dokoupilo, jelikož za sedm let trvání Vizovických farmářských a jiných trhů, už některé pomalu dosluhují.

„V sobotu vyšlo po propršeném pátku slunce v plné kráse, stánky byly postaveny, dezinfekce nachystána, kapela naladěna a už se napínavě čekalo jen na první návštěvníky. Přece jenom po rouškovém období jsme byli zvědaví, kdo se odváží, nakolik se budou chtít lidé opět bez omezení vidět a bavit, no prostě to bylo napínavé,“ pokračovala Irena Jančíková. „A klaplo to. Lidé se začali objevovat a za chvíli byl trh plný.  Krásné počasí, muzika a určitě i skutečnost, že od 12 hodin byla před zámkem výstava veteránů Porsche přispělo k tomu, že lidé přišli a akce se zdařila,“ dodala pořadatelka z Domu kultury.