Malý fotbálek s velkým srdcem. Chrastěšovjané v sobotu sportovali i hodovali

Pondělí, 04 Září 2017 15:55 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Chrastěšov, Vizovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Konec prázdnin je čas, který v Chrastěšově už od roku 2010 patří akci Malý fotbálek. Vedle jiných, už zavedených událostí jako je kácení máje, velikonoční turnaj ve stolním tenise či chrastěšovský bál, je to další zajímavý počin společenských aktivit pod heslem Chrastěšovjané sobě.

Pořádání už sedmého ročníku turnaje se zhostili členové SDH Chrastěšov. Louka pana Pavla Sláčíka na dolním konci Chrastěšova se pro tento účel stala vzorně upravenou plochou pro sportovně založené spoluobčany, rodinné příslušníky a přátele bez rozdílu věku.

Specifikem tohoto turnaje je také skutečnost, že členové jednotlivých družstev se losují až těsně před turnajem, takže do poslední chvíle nikdo neví, s kým bude v mužstvu hrát. O to pikantnější jsou potom souboje sourozenců, otce a syna či nerozlučných kamarádů.

 Významnou součástí této sportovně společenské akce je i zajištění dobrého jídla a pití pro sportující, fandy a ostatní přihlížející. Grilované steaky a vepřová kýta přinesly opravdový kulinářský zážitek, správně vychlazené pivo a úžasná sousedská atmosféra udělala ze sobotního odpoledne dobře prožitý čas.

 Samozřejmě se nezapomnělo ani na nejmenší. Pro ty zde bylo připraveno badmintonové hřiště a občerstvení.

 Vlastně ve skutečnosti ani nešlo o to, kdo zvítězí. Atmosféra sportu se prostě spojila se společenskou sešlostí Chrastěšovjanů a jejich přátel. Hospodyňky se pochlubily svými kuchařskými výtvory, chlapi dodali vzorky slivovice, aby sousedé věděli, že i přes neúrody posledních let jako dobří hospodáři mají železné zásoby.

Po skončení turnaje byli symbolicky, lahví kvalitního vína, odměněni nejlepší střelec, nejlepší brankář a „nejdospělejší“ hráč.

 Malý fotbálek v Chrastěšově opět nezklamal. Za velmi zdařilou akci je nutno poděkovat pořadatelům SDH Chrastěšov, Pavlu Sláčíkovi za uvolnění a přípravu pozemku a zejména hlavnímu organizátorovi Vlastikovi Hlavenkovi, který nesl hlavní tíhu této akce.

 Sponzorsky se na akci podíleli SDH Chrastěšov, Osadní výbor Chrastěšov a zastupitel města Vizovice Bronislav Kalenda.