Oznámení
  • SlideshowFx Plugin: Error message exists in the article

Sobotní vánoční jarmark. Ráno déšť, v poledne už sluníčko.

Neděle, 01 Prosinec 2013 06:50 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Březová, Foto, Hrobice, Hvozdná, Neubuz, Ostrata, Podkopná Lhota, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Sobotní vánoční jarmark. Ráno déšť, v poledne už sluníčko.
Ve Slušovicích se uskutečnil tradiční Vánoční jarmark spojený s programem a ukázkami lidových řemesel. Akce se konala v sobotu 30. listopadu, v obvyklých prostorách sokolské zahrady a nové sokolovny.
Když brzy ráno přijeli zástupci pořádajícího Mikroregionu Slušovicko na místo, aby dokončili přípravy stánků a dalších náležitostí jarmarku, vypadalo to s počasím nedobře. Mokrý sníh střídal déšť a hrozilo, že někteří prodejci či řemeslníci vůbec nepřijedou. „Přesvědčovala jsem některé z nich, aby dorazili, že se počasí umoudří.“ Víra či intuice dlouholeté aktivní spolupořadatelky Renaty Zábojníkové, starostky ze sousední Neubuzi, se nakonec stala skutečností. Srážky postupně ustaly a v poledne už nad zaplněnými prostorami sokolské zahrady svítilo slunce.
Příjemnou atmosféru den před začátkem adventu doplnil jako vždy program, tentokrát v poněkud zúžené podobě. „Po zkušenostech z minulých let jsme kulturní program trochu zkrátili,“ sdělila Renata Zábojníková portálu Horní Podřevnicko.cz . „Chceme akci pojmout převážně jako jarmark a dát návštěvníkům více prostoru pro volný pohyb v areálu a vzájemnou komunikaci.“
Na pódiu sokolovny se se svým vánočním vystoupením představily děti ze základní školy v Neubuzi. Venku, na sokolské zahradě, vyhrávali hudebníci „Mladé dechovky z Kašavy“. Nechyběl tradiční účastník podobných akcí v regionu gajdoš Petr Sovják z Neubuzi. Jako každý rok byla skvělým zpestřením účast krojované družiny z Ostraty, která vždy obchází areál s nabídkou koláčků i pravé valašské slivovice. Svým dílem však na jarmark přispívá většina obcí mikroregionu a k vidění, koupi či snědku toho bylo mnohem víc. Vánoční jarmark se vydařil a byl opět dobrým startem adventního času v regionu.
Fotky z této reportáže můžete táké prohlížet a sdílet se svými přáteli na našem Facebooku - zde

SlideshowFx: Album not found
Message: The Picasa API is deprecated. See https://developers.google.com/picasa-web/ for more details and the migration guide.

SlideshowFx Copyright © 2010 www.OopsTouch.com