V Americe Halloween, ve Slušovicích dýňové slavnosti

Pondělí, 06 Říjen 2014 14:38 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - GASTAN

Bookmark and Share

Fotoreportáž

V Americe Halloween, ve Slušovicích dýňové slavnosti
Na nějaké přebírání zámořských zvyklostí si ve Slušovicích neprotrpí. Slušovické maminky si vlastní svátek a jeho oslavu vytvořily samy. Již druhým rokem se tak Sokolská zahrada ve Slušovicích na jedno odpoledne zbarvila do sytě oranžových barev Dýňových slavností.

Stejně jako minulý rok čekaly na návštěvníky příjemného zákoutí Slušovic všemožné, tradiční i netradiční dobroty z dýní.  Dýňová polévka, punč, dýňové palačinky, koláče či marmelády, na tom všem si mohli pochutnat spokojení hosté nejen ze Slušovic. Objevila se tu i skupina turistů až ze Strakonic. Dýňovou slavností byli rovněž nadšeni.

Hlavní cílovou skupinou této oslavy jsou však přece jenom děti. Na ty stejně jako loni čekala sousta her a zábavy. Jejich pozornost se upřela především na nekonečnou zábavu s tvořením dýňových postaviček v interaktivním koutku. Také s Afrobandem, živým a hravým hudebně-tanečním tělesem inspirovaných hudbou západní Afriky, se děti opravdu vyřádily.

Druhému ročníku akce přálo i počasí, a tak se Dýňové slavnosti ve slušovickém balení v kalendáři akcí definitivně zabydlely.