Mrazík či Popelka, Jack Sparrow i Angelika. Unikátní výstavu panenek v háčkovaných šatech představuje slušovická sokolovna

Čtvrtek, 09 Listopad 2017 19:35 | Zdroj: Foto: Petr Jaroň www.jaron.cz

Bookmark and Share

Fotoreportáž

V úterý 7. listopadu byla v Nové sokolovně ve Slušovicích zahájena výstava panenek v háčkovaných šatech, která nese podtitul Z pohádek a filmů. Děti i dospělí zde naleznou aranžmá celkem 117 (!) postav z různých známých pohádek či filmů – Tři oříšky pro Popelku, Mrazík, Anděl Páně, Jak vyženit z pekla štěstí, Vodnická pohádka, Císařovy nové šaty, Zlatovláska nebo samotné postavy – Angelika, Piráti z Karibiku, Xena a dalších.

Hned v úterý výstavu navštívily maminky s dětmi, které byly na „dopoledni pro maminky s dětmi“, odpoledne již přicházeli další návštěvníci. Slovy jedné návštěvnice: „Je to pohlazení pro duši".

Ve středu se konaly uzavřené prohlídky pro čtyři třídy mateřské školy. Děti se rozdělily na dvě skupinky a hádaly název pohádky. K tomu jim paní učitelka přečetla, o čem pohádka je, a mohli navázat třeba i tím, jak se kdo jmenuje, jaká zvířátka tam vidí nebo jakou barvu mají šaty. U starších kluků vítězil Pirát z Karibiku, u mladších dětí Šmoulové (postavičky nebyly háčkované, ale háčkované byly jejich domečky) a u holčiček Popelka a princezny ze Zlatovlásky.

Ve čtvrtek výstavu navštíví zájemci z Klubu důchodců. Příští týden nás čekají další uzavřené akce, tentokrát pro základní školu. A samozřejmě v hodinách uvedených na plakátku (zde) je výstava zpřístupněna široké veřejnosti. Přijďte se podívat na práci Simony Mecerodové a Kateřiny Citové, dvou velmi šikovných dam z Nové Horky a pohádkově se naladit… třeba rovnou na Vánoce.

Těšíme se na Vaši návštěvu. Jana Kapustová, Městská knihovna ve Slušovicích

V pátek 17. 11. výstava nebude přístupná