Slušovičtí turisté hledali poklad. A založili oddíl

Úterý, 27 Květen 2014 07:45 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Březová, Foto, Hrobice, Slušovice, Sport

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Slušovičtí turisté hledali poklad. A založili oddíl
První, zakládající pochod nového Turistického oddílu uspořádali v sobotu 24. května členové Asociace sportu pro všechny ve Slušovicích. Skupina milovníků procházek a přírody se sešla v devět hodin u kostela, aby pak vyrazila na pochod směr Hrobice „Na Dubíčku“.

A tak v cíli, v Hrobicích „Na Dubíčku“ všichni mohli pohodlně opéct své špekáčky a krátce na to došlo i ke slavnostnímu vyvrcholení pochodu. Hledaným, a nakonec nalezeným pokladem, totiž nebylo nic jiného, než zakládající listina Turistického oddílu ASPV Slušovice.

„Tímto zveme všechny děti od první třídy do turistického oddílu, který začne oficiálně fungovat od letošního září. Scházet se budeme jednou za 14 dní,“ řekla nám Lýdie Staroveská jedna z vedoucích nově založeného turistického oddílu. „S malými turisty budeme chodit na vycházky spojené s pochodovými hrami. Neminou nás poznávací výlety a také nejeden táborák. Pokud bude zájem, plánujeme také dvakrát do roka výlet autobusem. A když bude pršet, využijeme klubovnu a budeme hrát hry,“ pokračuje paní Staroveská.

Květa Henzelýová, rovněž sportovní vedoucí z ASPV Slušovice doplňuje.  „V zimních obdobích uspořádáme závody na bobech a hru po stopách Yettiho. Pojedeme na zimní víkendový pobyt ve Skiareálu Trnava s výukou lyžování i na jiné, zajímavé akce.“

„Každý člen turistického kroužku dostane kartičku, na které budeme zaznamenávat, kolikrát se zúčastnil turistické schůzce, na konci školního roku pak vyhodnotíme nejlepší turisty, kteří dostanou zajímavou cenu“, usmívá se vedoucí nového turistického oddílu. „Zápis do slušovického „turisťáku“ vyhlásíme v září. Konat se bude ve slušovické sportovní hale,“ přidává paní Květa informaci na závěr.

Novému turistickému oddílu ASPV Slušovice přejeme hodně radosti a šťastných kilometrů s malými turisty.