Inzerce
DomůNovinkyRocksteel Valašská rally 2015

Rocksteel Valašská rally 2015

V termínu 10 a 11.4.2015 se uskutečnila úvodní soutěž českého mistrovství v automobilových soutěžích,na náměstí ve Valašském Meziříčí se v sobotu v 9 hodin ráno odstartovala Rocksteel Valašská rally. Na posádky čekalo celkem 6 rychlostních zkoušek o celkové délce 74 ostrých kilometrů.

První rychlostní zkouška byla zrušena ještě před jejím samotným startem. Do druhé RZ odstartovalo na plno cca 30 posádek a po havárii Horáka byla zkouška zrušena a ostatní posádky měli volný průjezd. Všechny posádky si poprvé zazávodily až v RZ 3.

Další RZ byla znovu po havárii polské posádky Subaru, které po nehodě začalo dokonce hořet, pozastavena a nakonec posádky projeli volným průjezdem. 5 RZ projeli všechny posádky bez problémů a pak následovala poslední zastávka v servisní zoně. Po té se měli posádky vydat na start poslední RZ, ale ta byla před jejím startem zrušena. Takže výsledky po RZ 5 byly nakonec konečné.

Na nepříliš vydařené rally, která byla úvodním podnikem nové rellysprint série této sezony, zvítězil Martin Koči ze Slovenska před druhým polákem Grzegorzem Grzybem a jeho krajanem Lukazsem Habajem. (všichni Ford Fiesta R5). Prvním Čechem v cíli byl na čtvrtém místě Martin Vlček s Fabií S 2000.

Dvoukolky nakonec o 1,1s vyhrál Polák Polonski, avšak ten nebodoval do šampionátu. Nejlépe si tedy z Čechů vedl Egon Smékal, jenž o necelé čtyři sekundy porazil Ondřeje Bisahu. S novou technikou se jel výborně Vopatřil, jenž vybojoval mezi dvoukolkami čtvrté místo, pátý pak byl Mika s Cliem R3. Stejnou techniku měl i šestý jezdec ve 2WD Lunga, i sedmý Jirsa, také Clio R3. Osmou příčku bral Mareš s Fabií R2, devátý dokončil Svačina, jenž stihl opravit z Egeru poškozenou C2 R2.