Řemeslný trh nabídnul rukodělné výrobky, ale i zabíjačku a dobrý burčák

Neděle, 07 Září 2014 17:22 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Foto, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž ze Slušovic

Řemeslný trh nabídnul rukodělné výrobky, ale i zabíjačku a dobrý burčák
Desítky lidových řemeslníků se v první zářijovou neděli sjely do Slušovic na tradiční Řemeslný trh. V Nové sokolovně a přilehlé Sokolské zahradě předvedli tvůrci svou zručnost a krásné výrobky nabídli i k prodeji.

V sále sokolovny si děti mohly vyzkoušet různá řemesla. Největší zájem byl o tvoření z hlíny. I zručný řemeslník, který dítětem trpělivě předváděl vyřezávání lupínkovou pilkou, zaujal a děti jeho umění s chutí napodobovaly. K vidění byli řezbáři, krajkářka či dráteník při práci, pod ruce se bylo možno podívat perníkářce či paní, která ze stovek miniaturních korálků vyrábí vánoční ozdoby.

Venkovní část řemeslných trhů byla věnována, kromě prodeje rukodělných výrobků, především kulinářství. Zabíjačka již k zářijovému řemeslnému trhu ve Slušovicích patří neodlučně. Letos přímo sousedila s prodejním stánkem  zbrusu nového rodinného pivovaru Vraník z Trnavy, takže spokojený zákazník měl vše pěkně pohromadě. A na navíc z opravdu domácích zdrojů.

Více o Řemeslném trhu pořádaném Městem Slušovice v naší fotoreportáži.

Nezapomeňte na nejbližší akci pořádanou V Nové sokolovně ve Slušovicích. V sobotu 20. září v 19:00 hodin zde vystoupí první česká folková skupina, legendární SPIRITUÁL KVINTET. Vstupenky jsou v prodeji v Městské knihovně ve Slušovicích.