Prázdniny na Biofarmě Březová. Příměstský tábor trochu jinak

Středa, 06 Srpen 2014 07:59 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Březová, Foto, Hrobice, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Prázdniny na Biofarmě Březová. Příměstský tábor trochu jinak
Časy se mění a dnes už není zvykem strávit dva prázdninové měsíce u babičky na vesnici. Jako dobrá varianta, co s volným prázdninovým časem dětí, přicházejí stále oblíbenější letní příměstské tábory. Podobnou cestou se vydali i na Březové u Slušovic. I když trochu jinak.
„Tak první dva turnusy máme snad úspěšně za sebou,“ s úsměvem bilancuje Michaela Bičová, provozovatelka malé Biofarmy v Březové u Slušovic. „Není to tu žádná davová záležitost. Máme zde vždy maximálně šest dětí. O to se jim můžeme více věnovat. Jezdíme na vyjížďky do blízkého okolí. V malém kolektivu se u nás děti během týdne naučí nejen základní kroky jízdy na koni, ale i neméně důležitou péči o tato ušlechtilá zvířata.“
A skutečně. Přicházíme se v poslední den tábora podívat na ukázku dětských dovedností, kterou nadšená organizátorka příměstských táborů uspořádala pro rodiče, aby se podívali na šikovnost a pokroky svých potomků. Děti, některé za pomoci „nástupní rampy“, hrdě usedají na koně a za asistence paní Bičové uvádějí svého koníka z kroku do klusu.
„Nestačíme se divit, co se malá za těch pár dní naučila,“ říká maminka jedné z šikovných účastnic příměstského tábora ze Slušovic. „ Zdejší koně, ale i malou kozičku Báru si natolik oblíbila, že jsme se rozhodli ji od září přihlásit do zdejšího jezdeckého kroužku.“ dodává její manžel.
„O to nám jde hlavně, nevychováme zde z dětí žokeje, ale učíme je lásce k přírodě a dopřejeme jim dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, který jim dnes často chybí,“ shrnuje na závěr chovatelka koní paní Bičová.
Více se o jezdeckém kroužku Watanai, který na Biofarmě Březová začíná v září a je rozdělen na dvě pololetí, dočtete zde.