Pozor. Slušovické dostihy 18. června už od 9:30!

Úterý, 07 Červen 2016 09:18 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Březová, Slušovice

Bookmark and Share

Po zralé úvaze a s přihlédnutím na výsledky veřejné ankety se slušovičtí dostihoví činovníci rozhodli první letošní dostihy uspořádat už od půl desáté dopoledne. Ve Slušovicích věří, že tato změna prospěje především dostihovým koním a rovněž návštěvníci dostihů budou mít možnost zbytek soboty využít podle svých představ. 18. června tak například dostihoví fanoušci nepřijdou o celkem tři zápasy fotbalového Eura 2016.

Zdeněk Karlach, předseda sdružení Dostihy Slušovice k tomu portálu Horní Podřevnicko řekl. „Pravidelní návštěvníci našich dostihů vědí, že orientace tribun z hlediska světových stran není nejšťastnější, protože zvláště v letních měsících svítí slunce divákům do očí po celou dobu dostihů a znesnadňuje sledování dění na dráze a vadí také při pořizování záznamů dostihů televizními kamerami. Zanedbatelné nejsou ani vysoké letní teploty. Původní projekt závodiště počítal s výstavbou hlavních tribun na protější, tedy té příznivější straně, k jeho úplné realizaci však již nedošlo a stali jsme se tak nechtěně v tomto směru unikátním závodištěm.“

„Pokud by se dopolední začátky osvědčily, prospělo by to, podle našeho názoru, nejen divákům, ale především koním, kteří by nemuseli cestovat a závodit v těch největších vedrech. A nic by pak nestálo v cestě založit novou tradici dopoledních slušovických dostihů,“ dodal Zdeněk Karlach.