Zahradní slavnost, aneb oslava dne maminek a celé rodiny

Středa, 17 Květen 2017 06:56 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Ostrata, Vizovice, Zádveřice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Tradiční akcí v areálu ostratského „výletiště“ vyvrcholily v neděli oslavy Národního týdne pro rodinu. Centrum pro rodinu Vizovice zde za podpory Zlínského kraje i obvyklé vstřícnosti obce Ostrata uspořádalo „Zahradní slavnost, aneb oslavu dne maminek a celé rodiny“.

Bohatý program her pro děti letos ozdobilo oproti minulým ročníkům několik novinek. Živě zahrála kapela 4FO3 Band. Temperamentní i zábavné bylo také vystoupení skupiny historického šermu Nuntius Regis. „V prvním dílu našeho vstupu mohli diváci shlédnout vystoupení Jaroslav Moudrý a v části druhé naše krásky učily historickým tancům toho, kdo měl chuť a kuráž,“ popsal portálu Horní Podřevnicko zástupce souboru Jarl Jiří "Hore" Horehleď , jak zní jeho historicko-umělecký pseudonym.

Ke stálicím akce patří také členky Mažoretek a Zumbičky z Kašavy. Velký zájem vzbudily obvyklé dílničky, ovšem neuvěřitelným tahákem byl především pro děti „koutek praní prádla“. Vyprat plenku na valše, vyždímat a pověsit – na tyto kdysi běžné úkony si děti byly ochotné i vystát frontu!